My Favorite Movies
Give list a short description
| 0cassie0's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Red Dragon (2002, R) |
|
|
| 2 |
Fight Club (1999, R) |
|
|
| 3 |
The Italian Job (2003, PG-13) |
|
|
| 4 |
Hannibal Rising (2007, R) |
|
|
| 5 |
The Silence of the Lambs (1991, R) |
|
|
| 6 |
Without A Paddle (2004, PG-13) |
|
|
| 7 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007, PG-13) |
|
|
| 8 |
Night at the Museum (2006, PG) |
|
|
| 9 |
Confessions of a Teenage Drama Queen (2004, PG) |
|
|
| 10 |
American Pie Presents - Band Camp (2005, R) |
|
|
| 11 |
Knocked Up (2007, R) |
|
|
| 12 |
Flightplan (2005, PG-13) |
|
|
| 13 |
Thirteen (2003, R) |
|
|
| 14 |
Pearl Harbor (2001, PG-13) |
|
|
| 15 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
|
| 16 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
|
| 17 |
The Simpsons Movie (2007, PG-13) |
|
|
| 18 |
Scary Movie (2000, R) |
|
|
| 19 |
Jackass - The Movie (2002, R) |
|
|
| 20 |
The Benchwarmers (2006, PG-13) |
|
|
| 21 |
Hannibal (2001, R) |
|
|
| 22 |
The Dukes of Hazzard: The Beginning (2007, R) |
|
|
| 23 |
The Incredible Hulk (2008, PG-13) |
|


