My Favorite Movies


  15R4ELMERK4V4V's Rating My Rating
1
Underworld: The Rise of the Lycans (2009,  R)
2
Fast and Furious (2009,  PG-13)
3
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
4
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
5
Inglourious Basterds (2009,  R)
6
Malena (2000,  R)
7
Irreversible (2002,  Unrated)
8
Bram Stoker's Dracula (1992,  R)
9
Tears of the Sun (2003,  R)
10
Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre (Asterix and Obelix Meet Cleopatra) (2002,  PG)
11
The Players Club (1998,  R)
12
The Passion of the Christ (2004,  R)
13
The Matrix Revolutions (2003,  R)
14
The Matrix Reloaded (2003,  R)
15
Scream Queen Hot Tub Party (Hollywood Scream Queen Hot Tub Party) (1991,  Unrated)
16
La Reine Margot (Queen Margot) (1994,  R)
17
Queen of the Damned (2002,  R)
18
Taxi (2004,  PG-13)
19
Contract Killers (2008,  R)
20
Resident Evil (2002,  R)
21
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
22
Biohazard: Degeneration (Resident Evil: Degeneration) (2008,  Unrated)
23
Comedy Central Roast of Pamela Anderson (2005,  Unrated)
24
The Getaway (1994,  Unrated)
25
Queen's London (2007,  Unrated)
26
G.I. Joe: Rise of Cobra (2009,  PG-13)
27
Blood: The Last Vampire (2009,  R)
28
Madonna - Truth or Dare (1991,  R)
29
I Was a Teenage Ninja (2008,  Unrated)
30
Geisha vs ninja (Geisha Assassin) (2008,  Unrated)
31
American Pie Presents - Band Camp (2005,  R)
32
American Pie 5: The Naked Mile (2006,  R)
33
American Pie Presents: Beta House (2007,  R)
34
American Pie Presents Book of Love (,  Unrated)
35
Angel Guts: Red Porno (1981,  Unrated)
36
Zack and Miri Make a Porno (2008,  R)
37
The Pornographer (,  Unrated)
38
The Red Shoes (Bunhong Shin) (2005,  Unrated)
39
Red Shoe Diaries: Temple of Flesh (1997,  Unrated)
40
Cheerleader Massacre (2003,  R)
41
Madame Hollywood (2004,  Unrated)
42
Sex and Lies in Sin City: The Ted Binion Scandal (2008,  Unrated)
43
Strictly Sexual (2008,  R)
44
Italiensk for Begyndere (Italian for Beginners) (2001,  R)
45
The Pornographer: A Love Story (2004,  Unrated)
46
The Pornographer (1999,  R)
47
Une liaison pornographique (An Affair of Love) (A Pornographic Affair) (1999,  R)
48
Pornografia (2003,  Unrated)
49
Sorority Row (2009,  R)
50
The House on Sorority Row (1983,  R)
51
The Last House on the Left (2009,  R)
52
The House Bunny (2008,  PG-13)
53
Balls Out: The Gary Houseman Story (2008,  R)
54
House (2008,  R)
55
Fraternity House (2008,  PG)
56
Das Haus der Schlafenden Schönen (House of the Sleeping Beauties) (2008,  Unrated)
57
House of Wax (2005,  R)
58
Wrong Turn (2003,  R)
59
Bedazzled (2000,  PG-13)
60
Masitneun sex geurigo sarang (Sweet Sex & Love) (2003,  Unrated)
61
Serving Sara (2002,  PG-13)
62
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
63
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
64
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
65
Pirates (Edited Version) (2005,  R)
66
The Transporter (2002,  PG-13)
67
Transporter 2 (2005,  PG-13)
68
Transporter 3 (2008,  PG-13)
69
The American Mall (2008,  Unrated)
70
American Swing (2009,  Unrated)
71
An American Affair (2009,  R)
72
American Cowslip (2009,  Unrated)
73
American Pie (1999,  R)
74
American Wedding (2003,  R)
75
American Pie 2 (2001,  R)
76
Young Americans (2009,  R)
77
American History X (1998,  R)
78
American Beauty (1999,  R)
79
XXXholic (2006,  Unrated)
80
XXX (2002,  PG-13)
81
Gekijôban XXXHolic Manatsu no yoru no yume (2005,  Unrated)
82
Bubbles Galore (1996,  R)
83
Thinking XXX (2004,  Unrated)
84
Les beaux gosses (The French Kissers) (2009,  Unrated)
85
Gossip (1999,  R)
86
Schindler's List (1993,  R)
87
Poor Little Rich Girl: The Barbara Hutton Story (1987,  Unrated)
88
View from the Top (2003,  PG-13)
89
Changeling (2008,  R)
90
Battle of Britain (1969,  G)
91
World War II in Color - The British Story (,  Unrated)
92
Mata Hari (1932,  Unrated)
93
Mata Hari (1985,  R)
94
Anna Nicole Smith - Exposed (1998,  R)
95
Anna Nicole (2007,  Unrated)
96
Man cheng jin dai huang jin jia (Curse of the Golden Flower) (2006,  R)
97
The Promise (Master of Crimson Armor) (Wu ji) (2005,  PG-13)
98
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) (2004,  PG-13)
99
Leaving Las Vegas (1995,  R)
100
Under Suspicion (2000,  R)
101
Le Pacte des loups (Brotherhood of the Wolf) (2001,  R)
102
The Brothers Grimm (2005,  PG-13)
103
Shoot 'Em Up (2007,  R)
104
Trailer Park of Terror (2008,  R)
105
The Private Lives of Pippa Lee (2009,  R)
106
Baarìa - La porta del vento (2009,  Unrated)
107
Combien tu m'aimes? (How Much Do You Love Me?) (2007,  Unrated)
108
Sanguepazzo (Wild Blood) (2008,  Unrated)
109
Ne Te Retourne Pas (Don't Look Back) (2009,  Unrated)
110
Le Deuxième Souffle (The Second Wind) (2007,  Unrated)
111
Manuale d'amore 2 (Capitoli successivi) (2007,  Unrated)
112
Napoleon and Me (N Io e Napoleone) (2006,  Unrated)
113
Le Concile de Pierre (The Stone Council) (2006,  Unrated)
114
Agents Secrets (Spy Bound) (Secret Agents) (2004,  Unrated)
115
Ricordati di me, (Remember Me, My Love) (2004,  Unrated)
116
L' Appartement (The Apartment) (1996,  R)
117
Manual of Love 2 (,  Unrated)
118
Uomo che ama, L', (The Man Who Loves) (2008,  PG)
119
Joseph (1995,  Unrated)
120
Dobermann (1997,  R)
121
L'Ultimo capodanno (Humanity's Last New Year's Eve) (1998,  Unrated)
122
Like a Fish Out of Water (1999,  Unrated)
123
Franck Spadone (2000,  Unrated)
124
Maria's Lovers (1984,  R)
125
My Sister Maria (2002,  Unrated)
126
El Tigre de Santa Julia (The Tiger of Santa Julia) (2001,  Unrated)
127
Living Proof (2008,  Unrated)
128
Jennifer's Body (2009,  R)
129
The Secret Lives of Adult Stars (2004,  R)
130
Hard Trip (2003,  Unrated)
131
Colin's Sleazy Friends Rocks (2001,  Unrated)
132
Angel of Destruction (Furious Angel) (1994,  R)
133
Stripped to Kill II: Live Girls (1989,  R)
134
Fair Game (1995,  R)
135
Blood and Sex Nightmare (2008,  Unrated)
136
Diary of a Nymphomaniac (Diario de una ninfómana) (Diary of a Sex Addict) (2008,  Unrated)
137
Scarlet Diva (2000,  R)
138
Two Moon Junction (1988,  R)
139
Return To Two Moon Junction (1993,  R)
140
Vivid (1997,  R)
141
Cherry, Harry and Raquel! (Megavixens) (Three Ways to Love) (1970,  R)
142
All Things Fair (Lust och fägring stor) (Love Lessons) (1996,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments