My Favorite Movies
| 5FallenAngels's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Death Hunt (1981, R) |
|
| 2 |
Friday (1995, R) |
|
| 3 |
Next Friday (2000, R) |
|
| 4 |
Friday After Next (2002, R) |
|
| 5 |
The Holiday (2006, PG-13) |
|
| 6 |
Failure to Launch (2006, PG-13) |
|
| 7 |
Death Race (2008, R) |
|
| 8 |
The Goonies (1985, PG) |
|
| 9 |
The Witches (1990, PG) |
|
| 10 |
The Witches of Eastwick (1987, R) |
|
| 11 |
Beetle Juice (Beetlejuice) (1988, PG) |
|
| 12 |
Once Bitten (1985, PG-13) |
|
| 13 |
Liar Liar (1997, PG-13) |
|
| 14 |
Elf (2003, PG) |
|
| 15 |
8MM (1999, R) |
|
| 16 |
Legend (1985, PG) |
|
| 17 |
Mannequin (1987, PG) |
|
| 18 |
The Secret of My Success (1987, PG-13) |
|
| 19 |
Good Morning, Vietnam (1987, R) |
|
| 20 |
Casino (1995, R) |
|
| 21 |
Big Momma's House (2000, PG-13) |
|
| 22 |
Big Momma's House 2 (2006, PG-13) |
|
| 23 |
Top Gun (1986, PG) |
|
| 24 |
What Lies Beneath (2000, PG-13) |
|
| 25 |
The Others (2001, PG-13) |

























