My Favorite Movies

  aaliyahinthahouse219's Rating My Rating
1
High School Musical 2 (2007,  Unrated)
Click to Rate
2
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
3
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate
4
A Cinderella Story (2004,  PG)
Click to Rate
5
ATL (2006,  PG-13)
Click to Rate
6
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
7
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
8
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
9
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
10
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
11
High School Musical (2006,  Unrated)
Click to Rate
12
Home Alone (1990,  PG)
Click to Rate
13
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984,  PG)
Click to Rate
14
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
Click to Rate
15
Ice Age (2002,  PG)
Click to Rate
16
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
Click to Rate
17
Juno (2007,  PG-13)
Click to Rate
18
Knocked Up (2007,  R)
Click to Rate
19
Kingdom of Heaven (2005,  R)
Click to Rate
20
King Kong (2005) (2005,  PG-13)
Click to Rate
21
Little Nicky (2000,  PG-13)
Click to Rate
22
Little Miss Sunshine (2006,  R)
Click to Rate
23
Cinderella (1950,  G)
Click to Rate
24
Chocolat (2000,  PG-13)
Click to Rate
25
Click (2006,  PG-13)
Click to Rate
26
Cinderella Man (2005,  PG-13)
Click to Rate
27
Coming to America (1988,  R)
Click to Rate
28
Date Movie (2006,  PG-13)
Click to Rate
29
Diary of a Mad Black Woman (2005,  PG-13)
Click to Rate
30
Dreamgirls (2006,  PG-13)
Click to Rate
31
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982,  PG)
Click to Rate
32
Eragon (2006,  PG)
Click to Rate
33
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story (,  Unrated)
Click to Rate
34
Fantastic Four (2005,  PG-13)
Click to Rate
35
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate
36
Freaky Friday (2003,  PG)
Click to Rate
37
Ghostbusters (1984,  PG)
Click to Rate
38
Hairspray (1988,  PG)
Click to Rate
39
Grease (1978,  PG)
Click to Rate
40
Happy Feet (2006,  PG)
Click to Rate
41
Hitch (2005,  PG-13)
Click to Rate
42
Jurassic Park (1993,  PG-13)
Click to Rate
43
Legally Blonde (2001,  PG-13)
Click to Rate
44
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde (2003,  PG-13)
Click to Rate
45
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
46
Million Dollar Baby (2004,  PG-13)
Click to Rate
47
Monsters, Inc. (2001,  G)
Click to Rate
48
Monster-in-Law (2005,  PG-13)
Click to Rate
49
Mr. Deeds (2002,  PG-13)
Click to Rate
50
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
51
Madagascar (2005,  PG)
Click to Rate
52
Nacho Libre (2006,  PG)
Click to Rate
53
Mulan (1998,  G)
Click to Rate
54
National Treasure (2004,  PG)
Click to Rate
55
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
Click to Rate
56
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
57
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
58
Road Trip (2000,  R)
Click to Rate
59
Rush Hour (1998,  PG-13)
Click to Rate
60
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
Click to Rate
61
Save the Last Dance (2001,  PG-13)