My Favorite Movies


  aggropancho's Rating My Rating
1
Night of the Living Dead (1990,  R)
2
Fight Club (1999,  R)
3
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
4
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
5
Saw (2004,  R)
6
Underworld (2003,  R)
7
Surf's Up (2007,  PG)
8
Dawn of the Dead (2004,  R)
9
Ultraviolet (2006,  PG-13)
10
Finding Nemo (2003,  G)
11
WALL-E (2008,  G)
12
Pulse (2006,  PG-13)
13
Creep (2005,  R)
14
Nacho Libre (2006,  PG)
15
300 (2007,  R)
16
Lucky Number Slevin (2006,  R)
17
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) (2007,  R)
18
Minority Report (2002,  PG-13)
19
The Silence of the Lambs (1991,  R)
20
The Bone Collector (1999,  R)
21
Jackie Brown (1997,  R)
22
Superbad (2007,  R)
23
The Transformers - The Movie (1986,  PG)
24
Transformers (2007,  PG-13)
25
Sin City (2005,  R)
26
Live Free or Die Hard (2007,  PG-13)
27
Die Hard (1988,  R)
28
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990,  R)
29
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
30
Torque (2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments