| |
agustinlugo's Rating |
My Rating |
| 1 |
|
|
| 2 |
|
|
| 3 |
|
|
| 4 |
|
|
| 5 |
Rope
(1948, PG)
|
|
| 6 |
3/13/08
|
|
| 7 |
|
|
| 8 |
|
|
| 9 |
|
|
| 10 |
|
|
| 11 |
|
|
| 12 |
|
|
| 13 |
|
|
| 14 |
|
|
| 15 |
2/10/07
|
|
| 16 |
|
|
| 17 |
|
|
| 18 |
El Topo
(1970, Unrated)
|
|
| 19 |
|
|
| 20 |
|
|
| 21 |
|
|
| 22 |
|
|
| 23 |
|
|
| 24 |
|
|
| 25 |
|
|
| 26 |
|
|
| 27 |
|
|
| 28 |
|
|
| 29 |
|
|
| 30 |
|
|
| 31 |
|
|
| 32 |
|
|
| 33 |
|
|
| 34 |
|
|
| 35 |
|
|
| 36 |
|
|
| 37 |
|
|
| 38 |
|
|
| 39 |
|
|
| 40 |
|
|
| 41 |
|
|
| 42 |
|
|
| 43 |
|
|
| 44 |
|
|
| 45 |
|
|
| 46 |
|
|
| 47 |
|
|
| 48 |
|
|
| 49 |
|
|
| 50 |
|
|
| 51 |
Stay
(2005, R)
|
|
| 52 |
|
|
| 53 |
|
|
| 54 |
|
|
| 55 |
|
|
| 56 |
|
|
| 57 |
|
|
| 58 |
|
|
| 59 |
|
|
| 60 |
|
|
| 61 |
|
|
| 62 |
|
|
| 63 |
|
|
| 64 |
|
|
| 65 |
|
|
| 66 |
|
|
| 67 |
|
|
| 68 |
|
|
| 69 |
|
|
| 70 |
|
|
| 71 |
|
|
| 72 |
|
|
| 73 |
|
|
| 74 |
|
|
| 75 |
|
|
| 76 |
|
|
| 77 |
|
|
| 78 |
|
|
| 79 |
|
|
| 80 |
|
|
| 81 |
|
|
| 82 |
|
|
| 83 |
|
|
| 84 |
|
|
| 85 |
|
|
| 86 |
|
|
| 87 |
|
|
| 88 |
|
|
| 89 |
|
|
| 90 |
|
|
| 91 |
|
|
| 92 |
|
|
| 93 |
|
|
| 94 |
|
|
| 95 |
|
|
| 96 |
|
|
| 97 |
|
|
| 98 |
|
|
| 99 |
|
|
| 100 |
|
|
| 101 |
|
|
| 102 |
|
|
| 103 |
|
|
| 104 |
|
|
| 105 |
|
|
| 106 |
|
|
| 107 |
|
|
| 108 |
|
|
| 109 |
|
|
| 110 |
|
|
| 111 |
|
|
| 112 |
|
|
| 113 |
|
|
| 114 |
|
|
| 115 |
|
|
| 116 |
|
|
| 117 |
|
|
| 118 |
|
|
| 119 |
|
|
| 120 |
|
|
| 121 |
|
|
| 122 |
|
|
| 123 |
|
|
| 124 |
|
|
| 125 |
|
|
| 126 |
|
|
| 127 |
|
|
| 128 |
|
|
| 129 |
|
|
| 130 |
|
|
| 131 |
Requiem
(2006, Unrated)
|
|
| 132 |
|
|
| 133 |
|
|
| 134 |
|
|
| 135 |
|
|
| 136 |
|
|
| 137 |
2/19/07
|
|
| 138 |
|
|
| 139 |
|
|
| 140 |
Haze
(2005, Unrated)
|
|
| 141 |
|
|
| 142 |
2/22/07
|
|
| 143 |
2/24/07
|
|
| 144 |
11/3/07
|
|
| 145 |
|
|
| 146 |
|
|
| 147 |
2/23/07
|
|
| 148 |
|
|
| 149 |
|
|
| 150 |
3/5/07
|
|
| 151 |
|
|
| 152 |
|
|
| 153 |
|
|
| 154 |
|
|
| 155 |
|
|
| 156 |
|
|
| 157 |
|
|
| 158 |
Primer
(2004, PG-13)
|
|
| 159 |
3/13/07
|
|
| 160 |
|
|
| 161 |
|
|
| 162 |
|
|
| 163 |
4/10/07
|
|
| 164 |
Maniac!
(1980, Unrated)
|
|
| 165 |
|
|
| 166 |
|
|
| 167 |
4/1/07
|
|
| 168 |
4/08/07
|
|
| 169 |
|
|
| 170 |
|
|
| 171 |
|
|
| 172 |
|
|
| 173 |
|
|
| 174 |
|
|
| 175 |
|
|
| 176 |
L.I.E.
(2001, NC-17)
3/13/07
|
|
| 177 |
|
|
| 178 |
|
|
| 179 |
4/20/07
|
|
| 180 |
Naked
(1993, Unrated)
|
|
| 181 |
|
|
| 182 |
|
|
| 183 |
|
|
| 184 |
3/7/07
|
|
| 185 |
|
|
| 186 |
|
|
| 187 |
|
|
| 188 |
|
|
| 189 |
|
|
| 190 |
|
|
| 191 |
|
|
| 192 |
|
|
| 193 |
|
|
| 194 |
|
|
| 195 |
|
|
| 196 |
|
|
| 197 |
|
|
| 198 |
|
|
| 199 |
|
|
| 200 |
5/1/07
|
|
| 201 |
Old Joy
(2006, Unrated)
2/26/07
|
|
| 202 |
Oleanna
(1994, Unrated)
2/12/07
|
|
| 203 |
4/11/07
|
|
| 204 |
|
|
| 205 |
5/12/07
|
|
| 206 |
5/14/07
|
|
| 207 |
|
|
| 208 |
6/1/07
|
|
| 209 |
6/15/07
|
|
| 210 |
|
|
| 211 |
6/17/07
|
|
| 212 |
6/27/07
|
|
| 213 |
7/16/07
|
|
| 214 |
7/3/07
|
|
| 215 |
|
|
| 216 |
7/13/07
|
|
| 217 |
7/12/07
|
|
| 218 |
7/19/07
|
|
| 219 |
7/22/07
|
|
| 220 |
|
|
| 221 |
|
|
| 222 |
Suture
(1993, Unrated)
7/30/07
|
|
| 223 |
7/26/07
|
|
| 224 |
6/10/07
|
|
| 225 |
At Land
(1944, Unrated)
|
|
| 226 |
8/8/07
|
|
| 227 |
|
|
| 228 |
8/6/07
|
|
| 229 |
8/9/07
|
|
| 230 |
|
|
| 231 |
8/15/07
|
|
| 232 |
8/15/07
|
|
| 233 |
7/20/07
|
|
| 234 |
8/28/07
|
|
| 235 |
Bug
(2006, R)
5/24/07
|
|
| 236 |
9/3/07
|
|
| 237 |
9/18/07
|
|
| 238 |
9/21/07
|
|
| 239 |
9/30/07
|
|
| 240 |
9/24/07
|
|
| 241 |
10/2/07
|
|
| 242 |
10/11/07
|
|
| 243 |
10/6/07
|
|
| 244 |
10/19/07
|
|
| 245 |
Bone
(1972, R)
10/24/07
|
|
| 246 |
10/21/07
|
|
| 247 |
11/1/07
|
|
| 248 |
6/3/07
|
|
| 249 |
|
|
| 250 |
10/31/07
|
|
| 251 |
11/2/07
|
|
| 252 |
11/4/07
|
|
| 253 |
11/8/07
|
|
| 254 |
11/9/07
|
|
| 255 |
Fuga
(2001, Unrated)
11/12/07
|
|
| 256 |
11/15/07
|
|
| 257 |
11/16/07
|
|
| 258 |
11/18/07
|
|
| 259 |
11/21/07
|
|
| 260 |
11/22/07
|
|
| 261 |
12/3/07
|
|
| 262 |
12/4/07
|
|
| 263 |
12/5/07
|
|
| 264 |
12/8/07
|
|
| 265 |
12/10/07
|
|
| 266 |
12/12/07
|
|
| 267 |
12/21/07
|
|
| 268 |
9/6/07
|
|
| 269 |
|
|
| 270 |
1/10/08
|
|
| 271 |
1/11/08
|
|
| 272 |
1/12/08
|
|
| 273 |
1/13/08
|
|
| 274 |
|
|
| 275 |
1/15/08
|
|
| 276 |
1/19/08
|
|
| 277 |
1/21/08
|
|
| 278 |
Opera
(1987, Unrated)
1/23/08
|
|
| 279 |
8/22/07
|
|
| 280 |
1/27/08
|
|
| 281 |
|
|
| 282 |
|
|
| 283 |
|
|
| 284 |
|
|
| 285 |
2/3/08
|
|
| 286 |
|
|
| 287 |
|
|
| 288 |
2/11/08
|
|
| 289 |
|
|
| 290 |
2/13/08
|
|
| 291 |
2/14/08
|
|
| 292 |
2/15/08
|
|
| 293 |
2/20/08
|
|
| 294 |
2/27/08
|
|
| 295 |
3/4/08
|
|
| 296 |
|
|
| 297 |
3/7/08
|
|
| 298 |
3/8/08
|
|
| 299 |
|
|
| 300 |
|
|
| 301 |
3/22/08
|
|
| 302 |
3/18/08
|
|
| 303 |
3/31/08
|
|
| 304 |
|
|
| 305 |
4/1/08
|
|
| 306 |
12/6/07
|
|
| 307 |
11/25/07
|
|
| 308 |
4/8/08
|
|
| 309 |
4/9/08
|
|
| 310 |
3/8/07
|
|
| 311 |
Crash
(1996, NC-17)
4/10/08
|
|
| 312 |
|
|
| 313 |
4/2/08
|
|
| 314 |
9/24/07
|
|
| 315 |
1/28/08
|
|
| 316 |
6/11/07
|
|
| 317 |
5/15/07
|
|
| 318 |
|
|
| 319 |
4/13/08
|
|
| 320 |
4/18/08
|
|
| 321 |
4/16/08
|
|
| 322 |
Carne
(1991, Unrated)
4/21/08
|
|
| 323 |
4/22/08
|
|
| 324 |
|
|
| 325 |
4/4/08
|
|
| 326 |
4/28/08
|
|
| 327 |
4/28/08
|
|
| 328 |
4/29/08
|
|
| 329 |
5/6/08
|
|
| 330 |
5/8/08
|
|
| 331 |
5/11/08
|
|
| 332 |
5/12/08
|
|
| 333 |
XXY
(2007, Unrated)
5/13/08
|
|
| 334 |
5/16/08
|
|
| 335 |
5/17/08
|
|
| 336 |
5/19/08
|
|
| 337 |
5/29/08
|
|
| 338 |
6/3/08
|
|
| 339 |
6/4/08
|
|
| 340 |
6/15/08
|
|
| 341 |
6/26/08
|
|
| 342 |
6/25/08
|
|
| 343 |
7/24/08
|
|
| 344 |
7/28/08
|
|
| 345 |
7/29/08
|
|
| 346 |
8/7/08
|
|
| 347 |
8/2/08
|
|
| 348 |
8/2/08
|
|
| 349 |
7/25/08
|
|
| 350 |
Taken
(2009, PG-13)
8/5/08
|
|
| 351 |
8/9/08
|
|
| 352 |
8/9/08
|
|
| 353 |
8/10/08
|
|
| 354 |
8/13/08
|
|
| 355 |
8/22/08
|
|
| 356 |
8/23/08
|
|
| 357 |
8/29/08
|
|
| 358 |
|
|
| 359 |
9/7/08
|
|
| 360 |
9/7/08
|
|
| 361 |
9/16/08
|
|
| 362 |
10/14/08
|
|
| 363 |
10/16/08
|
|
| 364 |
4/24/08
|
|
| 365 |
6/16/08
|
|
| 366 |
10/26/08
|
|
| 367 |
10/27/08
|
|
| 368 |
10/30/08
|
|
| 369 |
11/3/08
|
|
| 370 |
11/8/08
|
|
| 371 |
11/9/08
|
|
| 372 |
11/21/08
|
|
| 373 |
11/24/08
|
|
| 374 |
11/28/08
|
|
| 375 |
11/30/08
|
|
| 376 |
12/1/08
|
|
| 377 |
12/2/08
|
|
| 378 |
12/3/08
|
|
| 379 |
12/7/08
|
|
| 380 |
12/14/08
|
|
| 381 |
12/24/08
|
|
| 382 |
12/29/08
|
|
| 383 |
12/29/08
|
|
| 384 |
Hunger
(2009, Unrated)
12/31/08
|
|
| 385 |
1/4/09
|
|
| 386 |
1/13/09
|
|
| 387 |
1/14/09
|
|
| 388 |
1/22/09
|
|
| 389 |
1/24/09
|
|
| 390 |
1/25/09
|
|
| 391 |
1/26/09
|
|
| 392 |
1/30/09
|
|
| 393 |
2/3/09
|
|
| 394 |
2/11/09
|
|
| 395 |
2/16/09
|
|
| 396 |
2/23/09
|
|
| 397 |
2/25/09
|
|
| 398 |
2/27/09
|
|
| 399 |
|
|
| 400 |
3/4/09
|
|
| 401 |
3/5/09
|
|
| 402 |
3/5/09
|
|
| 403 |
3/9/09
|
|
| 404 |
3/11/09
|
|
| 405 |
Pola X
(2000, Unrated)
3/11/09
|
|
| 406 |
3/12/09
|
|
| 407 |
3/15/09
|
|
| 408 |
|
|
| 409 |
3/25/09
|
|
| 410 |
3/28/09
|
|
| 411 |
3/29/09
|
|
| 412 |
4/1/09
|
|
| 413 |
4/3/09
|
|
| 414 |
4/7/09
|
|
| 415 |
4/10/09
|
|
| 416 |
4/13/09
|
|
| 417 |
4/17/09
|
|
| 418 |
4/19/09
|
|
| 419 |
4/20/09
|
|
| 420 |
4/21/09
|
|
| 421 |
4/21/09
|
|
| 422 |
4/26/09
|
|
| 423 |
5/5/09
|
|
| 424 |
5/10/09
|
|
| 425 |
Tokyo!
(2008, Unrated)
5/13/09
|
|
| 426 |
5/17/09
|
|
| 427 |
5/16/09
|
|
| 428 |
5/18/09
|
|