My Favorite Movies


  ahinz2000's Rating My Rating
1
Out to Sea (1997,  PG-13)
2
Flower Drum Song (1961,  Unrated)
3
Three Men and a Little Lady (1990,  PG)
4
The Sound of Music (1965,  G)
5
Cinderella (1950,  G)
6
Cover Girl (1944,  Unrated)
7
Yours, Mine and Ours (1968,  Unrated)
8
Funny Face (1957,  Unrated)
9
You Were Never Lovelier (1942,  Unrated)
10
The Curse of the Cat People (1944,  Unrated)
11
The Glenn Miller Story (1953,  Unrated)
12
Jane Eyre (,  Unrated)
13
The Slipper and the Rose: The Story of Cinderella (1976,  G)
14
Sleeping Beauty (1959,  G)
15
Beetle Juice (Beetlejuice) (1988,  PG)
16
The Goonies (1985,  PG)
17
Sarah, Plain and Tall (1991,  G)
18
The Time of Their Lives (The Ghost Steps Out) (1946,  Unrated)
19
Foul Play (1978,  PG)
20
Bathing Beauty (1944,  Unrated)
21
Love in the Afternoon (1957,  Unrated)
22
Annie (1982,  G)
23
Charlotte Bronte's Jane Eyre (1996,  PG)
24
Jane Eyre (1944,  R)
25
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby) (1987,  PG)
26
Sabrina (1995,  PG)
27
Sabrina (1954,  Unrated)
28
Spaceballs (1987,  PG)
29
Shenandoah (1965,  Unrated)
30
The Notebook (2004,  PG-13)
31
Wedding Crashers (2005,  R)
32
Firelight (1997,  R)
33
Dracula - Dead and Loving It (1995,  PG-13)
34
Cannon Movie Tales: Rumpelstiltskin (1987,  G)
35
Dark Passage (1947,  Unrated)
36
Small Town Girl (1953,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments