Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. AimeePatsy
  2. Aimee

Give list a short description

  AimeePatsy's Rating My Rating
1
Jackass: Number Two (2006,  R)
Jackass: Number Two 5.0 Stars
funny
Click to Rate
2
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember 5.0 Stars
really love it
Click to Rate
3
8 Mile (2002,  R)
8 Mile 5.0 Stars
Love Eminem!!
Click to Rate
4
Jackass - The Movie (2002,  R)
Jackass - The Movie 5.0 Stars
really funny
Click to Rate
5
American Pie Presents - Band Camp (2005,  R)
Click to Rate
6
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix 5.0 Stars
love it really good
Click to Rate
7
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
Rush Hour 2 5.0 Stars
love it
Click to Rate
8
Flyboys (2006,  PG-13)
Flyboys 5.0 Stars
love it
Click to Rate
9
The Marine (2006,  PG-13)
The Marine 5.0 Stars
I love it
Click to Rate
10
The Covenant (2006,  PG-13)
The Covenant 5.0 Stars
I love it
Click to Rate
11
Rush Hour (1998,  PG-13)
Rush Hour 5.0 Stars
love it
Click to Rate
12
Rush Hour 3 (2007,  PG-13)
Rush Hour 3 5.0 Stars
loved it
Click to Rate
13
The Skeleton Key (2005,  PG-13)
The Skeleton Key 5.0 Stars
love it
Click to Rate
14
I Know What You Did Last Summer (1997,  R)
I Know What You Did Last Summer 5.0 Stars
I love this movie
Click to Rate
15
The Island (2005,  PG-13)
The Island 5.0 Stars
love it
Click to Rate
16
The Messengers (2007,  PG-13)
The Messengers 5.0 Stars
love it
Click to Rate
17
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
Bring It On: All or Nothing 5.0 Stars
love it
Click to Rate
18
Into the Blue (2005,  PG-13)
Into the Blue 5.0 Stars
Love IT!!!
Click to Rate
19
How to Deal (2003,  PG-13)
How to Deal 5.0 Stars
I LOVE THE MOVIE!
Click to Rate
20
Stick It (2006,  PG-13)
Click to Rate
21
Wild Hogs (2007,  PG-13)
Click to Rate
22
Red Eye (2005,  PG-13)
Click to Rate
23
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
Click to Rate
24
Poseidon (2006,  PG-13)
Click to Rate
25
A Cinderella Story (2004,  PG)
Click to Rate
26
Step Up (2006,  PG-13)
Click to Rate
27
Joan of Arc (1999,  Unrated)
Joan of Arc 5.0 Stars
sad movie but good movie
Click to Rate
28
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith 5.0 Stars
Brad is soooo HOT!
Click to Rate
29
High School Musical 2 (2007,  Unrated)
High School Musical 2 5.0 Stars
love it
Click to Rate
30
Stealth (2005,  PG-13)
Click to Rate
31
Cars (2006,  G)
Click to Rate
32
Father of the Bride (1991,  PG)
Click to Rate
33
Father of the Bride Part II (1995,  PG)
Click to Rate
34
The Wedding Planner (2001,  PG-13)
Click to Rate
35
Hot Rod (2007,  PG-13)
Hot Rod 5.0 Stars
funny
Click to Rate
36
Bridge to Terabithia (2007,  PG)
Bridge to Terabithia 5.0 Stars
love it
Click to Rate
37
Getting There (2002,  G)
Click to Rate
38
Sleepover (2004,  PG)
Click to Rate
39
Ice Princess (2005,  G)
Click to Rate
40
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005,  PG)
Click to Rate
41
Charlie's Angels - Full Throttle (2003,  PG-13)
Click to Rate
42
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
43
Serendipity (2001,  PG-13)
Click to Rate
44
Bring It On (2000,  PG-13)
Click to Rate
45
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
46
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
47
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 5.0 Stars
love it
Click to Rate
48
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
49
She's the Man (2006,  PG-13)
Click to Rate
50
The Longest Yard (2005,  PG-13)
Click to Rate
51
Eragon (2006,  PG)
Click to Rate