My Favorite Movies


  aimhighshootlow12808's Rating My Rating
1
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
2
Mean Girls (2004,  PG-13)
3
Disturbia (2007,  PG-13)
Disturbia
i think this is shia best movie

i watch it all the time
4
Step Up (2006,  PG-13)
5
A Cinderella Story (2004,  PG)
A Cinderella Story
lllllllluuuuuvvvv it
6
Thirteen (2003,  R)
7
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
Coyote Ugly
best movie
8
Take the Lead (2006,  PG-13)
9
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
10
Honey (2003,  PG-13)
11
Cry Baby (1990,  PG-13)
12
Now and Then (1995,  PG-13)
13
Halloween (1978,  R)
14
8 Mile (2002,  R)
15
In the Mix (2005,  PG-13)
16
Nancy Drew (2007,  PG)
17
High School Musical (2006,  Unrated)
18
Read it and Weep (2006,  Unrated)
19
Baby Boy (2001,  R)
20
Stay Alive (2006,  PG-13)
21
Raising Helen (2004,  PG-13)
22
Bring It On (2000,  PG-13)
23
Bring It On Again (2004,  PG-13)
24
Scream (1996,  R)
Scream
love it
25
The Cheetah Girls (2003,  Unrated)
26
Date Movie (2006,  PG-13)
27
Epic Movie (2007,  PG-13)
28
What Happens in Vegas (2008,  PG-13)
29
My Girl (1991,  PG)
30
Walk the Line (2005,  PG-13)
31
Because I Said So (2007,  PG-13)
32
Aquamarine (2006,  PG)
33
Lies My Mother Told Me (2005,  Unrated)
34
Twilight (2008,  PG-13)
35
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
36
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
37
On the Line (2001,  PG)
38
Degrassi Spring Break Movie (2008,  Unrated)
39
Girl, Interrupted (1999,  R)
40
Whatever It Takes (2000,  PG-13)
41
Bring It On: In It to Win It (2007,  PG-13)
Bring It On: In It to Win It
luv it
42
Crossroads (2002,  PG-13)
43
The Covenant (2006,  PG-13)
44
iCarly: iGo to Japan (2008,  Unrated)
45
Ella Enchanted (2004,  PG)
46
Casper (1995,  PG)
47
Scream 3 (2000,  R)
Scream 3
love all the scream movies
48
What's Eating Gilbert Grape (1993,  PG-13)
49
The Messengers (2007,  PG-13)
50
She's All That (1999,  PG-13)
51
Step Up 2 the Streets (2008,  PG-13)
52
The Wedding Singer (1997,  PG-13)
53
You Got Served (2004,  PG-13)
54
She's the Man (2006,  PG-13)
55
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005,  PG)
56
The Sisterhood of the Traveling Pants 2 (2008,  PG-13)
57
What a Girl Wants (2003,  PG)
58
Another Cinderella Story (2008,  PG)
Another Cinderella Story
LUV iT..
iT HAS SUM FUCKiNG COOL DANCE MOVES AND SONGS
59
Sydney White (2007,  PG-13)
60
Picture This! (2008,  Unrated)
Picture This!
ok kindda like sleep over but very good
61
The Princess Diaries (2001,  G)
62
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004,  G)
63
Penelope (2006,  PG)
64
Georgia Rule (2007,  R)
65
When a Stranger Calls (2006,  PG-13)
66
Prom Night (2008,  PG-13)
Prom Night
i love this movie
67
Camp Rock (2008,  G)
68
High School Musical 3: Senior Year (2008,  G)
69
The Craft (1996,  R)
70
Stuck in the Suburbs (2004,  Unrated)
71
The American Mall (2008,  Unrated)
72
The Perfect Man (2005,  PG)
73
Raise Your Voice (2004,  PG)
74
Uptown Girls (2003,  PG-13)
75
Material Girls (2006,  PG)
76
Nick and Norah's Infinite Playlist (2008,  PG-13)
Nick and Norah's Infinite Playlist
I WANNA SEE THIS
77
Romeo + Juliet (1996,  PG-13)
78
Juno (2007,  PG-13)
79
Forgetting Sarah Marshall (2008,  R)
80
The Cutting Edge 3: Chasing the Dream (2008,  Unrated)
81
The Cutting Edge: Going for the Gold (2006,  PG-13)
82
Just Married (2003,  PG-13)
83
License to Wed (2007,  PG-13)
84
27 Dresses (2008,  PG-13)
85
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
86
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
87
Bratz: The Movie (2007,  PG)
88
Ice Princess (2005,  G)
89
Holiday in Handcuffs (2007,  Unrated)
90
Augusta, Gone (2006,  Unrated)
91
The Initiation of Sarah (2006,  Unrated)
92
My Daughter's Secret (2007,  Unrated)
93
Spectacular! (2009,  Unrated)
94
The Other Boleyn Girl (2008,  PG-13)
95
Hannah Montana: The Movie (2009,  G)
96
She's Too Young (2004,  Unrated)
97
Biggest Fan (2002,  Unrated)
98
Princess Protection Program (2009,  Unrated)
99
Tiger Cruise (2004,  PG)
100
Wrong Turn (2003,  R)
101
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (2006,  R)
102
The Twilight Saga: New Moon (2009,  PG-13)
103
Just Friends (2005,  PG-13)
104
Hairspray (2007,  PG)
105
The Nanny Diaries (2007,  PG-13)
106
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
107
Just My Luck (2006,  PG-13)
108
High School Musical 2 (2007,  G)
109
Rent (2005,  PG-13)
110
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
111
The Pacifier (2005,  PG)
112
The Waterboy (1998,  PG-13)
113
A Walk to Remember (2002,  PG)
114
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004,  PG)
115
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments