My Favorite Movies
Give list a short description
| ajvalente1's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Usual Suspects (1995, R) |
|
|
| 2 |
Léon (The Professional) (1994, R) |
|
|
| 3 |
For a Few Dollars More (1967, R) |
|
|
| 4 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
|
| 5 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
|
| 6 |
Fargo (1996, R) |
|
|
| 7 |
The Fifth Element (1997, PG-13) |
|
|
| 8 |
Once (2006, R) |
|
|
| 9 |
Once Upon a Time in the West (1968, PG-13) |
|
|
| 10 |
Layer Cake (2004, R) |
|
|
| 11 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
|
| 12 |
Memento (2000, R) |
|
|
| 13 |
Terminator 2: Judgment Day (1991, R) |
|
|
| 14 |
The Matrix (1999, R) |
|
|
| 15 |
Road to Perdition (2002, R) |
|
|
| 16 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
|
| 17 |
Hero (2002, PG-13) |
|
|
| 18 |
Minority Report (2002, PG-13) |
|
|
| 19 |
Toy Story 2 (1999, G) |
|
|
| 20 |
The Bourne Identity (2002, PG-13) |
|
|
| 21 |
The Bourne Supremacy (2004, PG-13) |
|
|
| 22 |
Notting Hill (1999, PG-13) |
|



