My Favorite Movies


  ajxoxox's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 5.0 Stars
I LOVE THE ACTORS IN THIS MOVIE ESPECILLY JOHNNY DEPP AND ORLANDO BLOOM! THEY LOOK BETTER AS PIRATES THAN ANY OTHER CHARACTER IN A MOVIE! I WISH I COULD BE WILL TURNER'S BRIDE AKA ORLANDO BLOOM IN THE MOVIE BECAUSE THEY TAKE A LOT OF MOVIE TAKES 2 GET THE KISSING SCREENS JUST RIGHT! JOHNNY DEPP MAKES THE MOVIE FUNNY AND MAKES U WANT 2 WATCH THE SCREEN AND NOT TAKE A BATHROOM BREAK WHEN U THINK U NEED 2 GO REALLY BAD! THIS MOVIE IN OTHER WORDS ROX AND I CAN'T WAIT FOR THE SEQUAL! YES THERE IS GOIN 2 BE A SEQUAL 2 THIS MOVIE WHICH MEANS MORE PIRATES, I AM AN ADVENTUREOUS PIRATE MYSELF, I LOVE THE PIRATE LIFE STYLE!MyHotComments
Graphics & Layouts
Click to Rate
2
Scary Stories for Kids (2005,  Unrated)
Click to Rate
3
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Click to Rate
4
Dirty Dancing - Havana Nights (2004,  PG-13)
Click to Rate
5
The Phantom of the Opera (1989,  R)
Click to Rate
6
The Phantom of the Opera (2004,  PG-13)
Click to Rate
7
Sunset Boulevard (Sunset Blvd.) (1950,  Unrated)
Click to Rate
8
Hollywood Boulevard (1976,  R)
Click to Rate
9
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
10
American Pie Presents - Band Camp (2005,  R)
Click to Rate
11
American Pie 2 (2001,  R)
Click to Rate
12
American Pie 5: The Naked Mile (2006,  R)
Click to Rate
13
The Last Kiss (2006,  R)
Click to Rate
14
A Kiss Before Dying (1991,  R)
Click to Rate
15
Vampire's Kiss (1989,  R)
Click to Rate
16
Love Me, Love My Money (,  Unrated)
Click to Rate
17
I Love You, I Love You Not (1996,  PG-13)
Click to Rate
18
The Boogeyman (1980,  R)
Click to Rate
19
Anaconda (1997,  PG-13)
Click to Rate
20
She's the Man (2006,  PG-13)
Click to Rate
21
She's Gotta Have It (1986,  R)
Click to Rate
22
She's All That (1999,  PG-13)
Click to Rate
23
Just My Luck (2006,  PG-13)
Click to Rate
24
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
Click to Rate
25
The List (2007,  PG)
Click to Rate
26
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D) (1993,  PG)
Click to Rate
27
Stephen King's It (2000,  Unrated)
Click to Rate
28
Flicka (2006,  PG)
Click to Rate
29
Garfield: A Tail of Two Kitties (2006,  PG)
Click to Rate
30
The Shaggy Dog (2006,  PG)
Click to Rate
31
Christmas with the Kranks (2004,  PG)
Click to Rate
32
War of the Worlds (2005,  PG-13)
War of the Worlds Not Interested
scary
Click to Rate
33
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
Click to Rate
34
Little Witches (1996,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments