My Favorite Movies
| akbarhussain786's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Trinity Is Still My Name (...continuavano a chiamarlo Trinità) (1971, Unrated) |
|
| 2 |
The Street with No Name (1948, PG) |
|
| 3 |
My Name Is Nobody (Il mio nome è Nessuno) (1973, PG) |
|
| 4 |
Soccer Dog: The Movie (1999, PG) |
|
| 5 |
Dreamer: The Movie (2005, Unrated) |
|
| 6 |
My Name Is Modesty (2004, R) |
|
| 7 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 8 |
Titanic (1953, Unrated) |
|
| 9 |
Fantastic Four (2005, PG-13) |
|
| 10 |
Women in Love (2005, Unrated) |
|
| 11 |
Dirty Love (2005, R) |
|
| 12 |
I Love You, I Love You Not (1997, PG-13) |
|
| 13 |
Love Me, Love My Money (, Unrated) |
|
| 14 |
Love Story (1970, PG) |
|
| 15 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
| 16 |
Cidade de Deus, (City of God) (2003, R) |
|
| 17 |
Free Jimmy (Slipp Jimmy fri) (2006, Unrated) |
|
| 18 |
Next (2007, PG-13) |
|
| 19 |
Evan Almighty (2007, PG) |
|
| 20 |
Smokey and the Bandit (1977, PG) |




















