My Favorite Movies
| AlbertoVelazquezGtz's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Grease (1978, PG) |
|
| 2 |
Un Rincon Cerca Del Cielo (1952, Unrated) |
|
| 3 |
Coleccion Pedro Infante: ?Que Te Ha Dado Esa Mujer? (1951, Unrated) |
|
| 4 |
Smokey and the Bandit (1977, PG) |
|
| 5 |
Ultimo Tango a Parigi (Last Tango in Paris) (1972, NC-17) |
|
| 6 |
Rasputin (1996, R) |
|
| 7 |
Black Snake Moan (2007, R) |
|
| 8 |
Por mis pistolas (With My Guns) (1968, Unrated) |
|
| 9 |
Barrendero, El (1982, PG) |
|
| 10 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
| 11 |
Transformers (2007, PG-13) |









