My Favorite Movies

  1. alerolaye
  2. Ruth

sit back and b entertained

  alerolaye's Rating My Rating
1
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic 5.0 Stars
All time favorite
Click to Rate
2
Sweet November (2001,  PG-13)
Sweet November 4.5 Stars
i loved the feeling u got at the end of the movie
Click to Rate
3
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
A Beautiful Mind 5.0 Stars
just too much 4 ur mind
Click to Rate
4
Troy (2004,  R)
Troy 4.0 Stars
wow
Click to Rate
5
Million Dollar Baby (2004,  PG-13)
Million Dollar Baby 5.0 Stars
i didnt see the end coming.
Click to Rate
6
Closer (2004,  R)
Click to Rate
7
The Three Musketeers (1939,  Unrated)
The Three Musketeers 3.5 Stars
deep
Click to Rate
8
Ladder 49 (2004,  PG-13)
Ladder 49 4.0 Stars
sobs.....
Click to Rate
9
The Count of Monte Cristo (2002,  PG-13)
The Count of Monte Cristo 3.5 Stars
revenge is sweet...right? just kiddin
Click to Rate
10
Casanova (2005,  R)
Click to Rate
11
Norbit (2007,  PG-13)
Norbit 3.0 Stars
hilarious
Click to Rate
12
Madagascar (2005,  PG)
Madagascar 3.5 Stars
lol
Click to Rate
13
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
Meet The Fockers 5.0 Stars
hilarious
Click to Rate
14
Hotel Rwanda (2005,  PG-13)
Click to Rate
15
The Brothers (2001,  R)
Click to Rate
16
Four Brothers (2005,  R)
Four Brothers 3.5 Stars
hot stuff
Click to Rate

Comments (1)

Post a comment

Recent Comments

  1. alerolaye
    alerolaye posted 55 days ago

    lovely movies, dnt u agree?