Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  alexandria4ca's Rating My Rating
1
Pulp Fiction (1994,  R)
Pulp Fiction 4.5 Stars
This is an intense mind thinker
Click to Rate
2
Mystery, Alaska (1999,  R)
Mystery, Alaska 5.0 Stars
how could you not think this is one of the best hockey movies ever
Click to Rate
3
Four Rooms (1995,  R)
Four Rooms 5.0 Stars
freaken hellarious
Click to Rate
4
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
Kill Bill, Volume 2 5.0 Stars
action action action
Click to Rate
5
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Kill Bill: Volume 1 5.0 Stars
ume we all love you
Click to Rate
6
Crank (2006,  R)
Crank 3.5 Stars
this was a bizar bit of acyion. The adrenalin is what kicks you in the ass
Click to Rate
7
Dazed and Confused (1993,  R)
Dazed and Confused 5.0 Stars
funny stuff and its a good bunch of friends living the life
Click to Rate
8
Braveheart (1995,  R)
Braveheart 5.0 Stars
mel you were good in your time
Click to Rate
9
Son in Law (1993,  PG-13)
Son in Law 3.5 Stars
any thing with pauly shore is got to be funny
Click to Rate
10
Bio-Dome (1996,  PG-13)
Bio-Dome 3.5 Stars
once again pauly shore
Click to Rate
11
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
Happy Gilmore 5.0 Stars
Aww adam Sandler hes so funny
Click to Rate
12
The Wedding Singer (1997,  PG-13)
The Wedding Singer 4.5 Stars
this is one of the best love stories ever
Click to Rate
13
Dreamcatcher (2003,  R)
Dreamcatcher 3.5 Stars
Mind boggling Steven King is crazy. Duddits what kind of name is that?
Click to Rate
14
Stephen King's The Stand (,  Unrated)
Stephen King's The Stand 5.0 Stars
This is a crazy story of the end of time very real if you beleive in that sort of thing
Click to Rate
15
Pretty Woman (1990,  R)
Pretty Woman 5.0 Stars
classic
Click to Rate
16
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Dirty Dancing 3.5 Stars
Good story line this is a classic and Patrick Swazee omg back in the day
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments