My Favorite Movies


  alexlatus's Rating My Rating
1
V for Vendetta (2006,  R)
2
High Fidelity (2000,  R)
3
American Beauty (1999,  R)
4
Grosse Pointe Blank (1997,  R)
5
Jurassic Park (1993,  PG-13)
6
The Lost World - Jurassic Park (1997,  PG-13)
7
The Lord of the Rings (1978,  PG)
8
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
9
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
10
Lord of War (2005,  R)
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
12
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
13
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
14
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
15
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
16
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
17
Fight Club (1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments