My Favorite Movies


  alexrampley878's Rating My Rating
1
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
Tim Burton's Corpse Bride
love da way johnny and chris lee play their characters. also a film i can never get bored of!!
2
Down with Love (2003,  PG-13)
Down with Love
love da fact dat ewan mcgregor can sing beautifully!!!!!
3
National Treasure (2004,  PG)
National Treasure
one of nicholas Cage's best performances
4
National Treasure: Book of Secrets (2007,  PG)
5
Ed Wood (1994,  R)
6
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring
dis got me lovin viggo mortensen 4eva n elijah wood n sean bean n dominic monaghan n billy boyd n orlando bloom(combined wid potc)
7
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
8
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
9
Ocean's 11 (Ocean's Eleven) (1960,  PG-13)
10
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
11
Ocean's Twelve (2004,  PG-13)
12
Ocean's Thirteen (2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments