My Favorite Movies
| alize73's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Along Came a Spider (2001, R) |
|
| 2 |
Stranger Than Fiction (2006, PG-13) |
|
| 3 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
| 4 |
Pretty in Pink (1986, PG-13) |
|
| 5 |
The Da Vinci Code (2006, PG-13) |
|
| 6 |
The Transporter (2002, PG-13) |
|
| 7 |
Love Actually (2003, R) |
|
| 8 |
Juno (2007, PG-13) |
|
| 9 |
Sleepless in Seattle (1993, PG) |
|
| 10 |
Kiss The Girls (1997, R) |
|
| 11 |
You've Got Mail (1998, PG) |
|
| 12 |
Notting Hill (1999, PG-13) |
|
| 13 |
City of Angels (1998, PG-13) |
|
| 14 |
World Trade Center (2006, PG-13) |
|
| 15 |
The Rock (1996, R) |
|
| 16 |
Lethal Weapon (1987, R) |
|
| 17 |
Best in Show (2000, PG-13) |
|
| 18 |
Fargo (1996, R) |
|
| 19 |
Zodiac (2007, R) |
|
| 20 |
Friends With Money (2006, R) |
|
| 21 |
Hanging Up (2000, PG-13) |
|
| 22 |
Bridget Jones's Diary (2001, R) |
|
| 23 |
Four Weddings and a Funeral (1994, R) |
|
| 24 |
One True Thing (1998, R) |
|
| 25 |
Postcards from the Edge (1990, R) |
|
| 26 |
Prime (2005, PG-13) |
|
| 27 |
The Truth About Cats & Dogs (1996, PG-13) |
|
| 28 |
Sex and the City (2008, R) |
|
| 29 |
Gone Baby Gone (2007, R) |
|
| 30 |
P.S. I Love You (2007, PG-13) |






























