My Favorite Movies

  ALLIErawrr's Rating My Rating
1
The Devil's Rejects (2005,  R)
The Devil's Rejects 4.5 Stars
this is my favourite movie of all time =)
Click to Rate
2
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007,  R)
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 4.5 Stars
HOT!!!!!!!!!! fucking ace film
Click to Rate
3
27 Dresses (2008,  PG-13)
27 Dresses 4.5 Stars
this movie is so cute and romantic
Click to Rate
4
Imagine Me & You (2006,  R)
Imagine Me & You 3.5 Stars
this movie is super cute..
Click to Rate
5
Snakes on a Plane (2006,  R)
Snakes on a Plane 3.5 Stars
haha this movies crack up as i love the randomness of it..but i lost my dvd ='(
Click to Rate
6
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl 3.5 Stars
will turner and elizabeth 'hotties' ;D
Click to Rate
7
Superbad (2007,  R)
Superbad 3.5 Stars
this was a pretty funny movie...
Click to Rate
8
House of 1000 Corpses (2003,  R)
House of 1000 Corpses 2.0 Stars
Baby is hot !
Click to Rate
9
Juno (2007,  PG-13)
Juno 4.0 Stars
super cute movie - loved it
Click to Rate
10
High School Musical (2006,  Unrated)
High School Musical 3.0 Stars
this movies mega great init
Click to Rate
11
Hide and Seek (2005,  R)
Hide and Seek 2.5 Stars
sooo creepy its great
Click to Rate
12
Mean Girls (2004,  PG-13)
Mean Girls 3.0 Stars
oh soooo loved this movie seen it loads of times, it rules
Click to Rate
13
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2.5 Stars
aww this is a neat lil movie
Click to Rate
14
Girl, Interrupted (1999,  R)
Girl, Interrupted 1.5 Stars
seen this loads its pretty good
Click to Rate
15
The Texas Chainsaw Massacre (2003,  R)
The Texas Chainsaw Massacre 2.5 Stars
hes a freaky man that leather face tooooo freaky
Click to Rate
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 3.0 Stars
Harry is obviuosly the man
Click to Rate
17
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 3.0 Stars
they just get hotter LOL
Click to Rate
18
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004,  PG)
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 3.0 Stars
ive seen this so many times but its just good
Click to Rate
19
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith 2.0 Stars
OMG so freakin hot, well Angelina was!
Click to Rate
20
Uptown Girls (2003,  PG-13)
Uptown Girls 3.0 Stars
this movies so cute and funny
Click to Rate
21
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
Click to Rate
22
Mean Creek (2004,  R)
Click to Rate
23
Little Children (2006,  R)
Little Children 3.0 Stars
this movie is so freakin fucked up and weird but it pulls u in and intriuges you..i lov kate winslet..
Click to Rate
24
The Ring (2002,  PG-13)
The Ring 2.0 Stars
i did like the ring movies just quietly, even tho theyr real pathetic
Click to Rate
25
Fingersmith (2005,  Unrated)
Fingersmith 1.5 Stars
real out of it
Click to Rate
26
Heavenly Creatures (1995,  R)
Heavenly Creatures 2.5 Stars
sooo out of it but well done
Click to Rate
27
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
28
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Two Towers 3.5 Stars
gotta love peter jackson
Click to Rate
29
King Kong (2005) (2005,  PG-13)
King Kong (2005) 5.0 Stars
omg i loved this movie sssssooooooooo much i just wanted to cry so bad when i first saw it i loved it and i went to it again with all my m8s, but i was sooo drunk.
Click to Rate
30
Little Miss Sunshine (2006,  R)
Little Miss Sunshine 3.0 Stars
awww this movies so funny..cracked me up
Click to Rate
31
Hairspray (2007) (2007,  PG)
Hairspray (2007) 3.5 Stars
i found it a lil boring in parts but still fun! good music lol.
Click to Rate
32
The Others (2001,  PG-13)
Click to Rate
33
Thirteen (2003,  R)
Thirteen 1.5 Stars
this was pretty good.
Click to Rate
34
Cruel Intentions (1999,  R)
Click to Rate
35
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
Click to Rate
36
Grease (1978,  PG)
Click to Rate
37
The Hitcher (2007,  R)
The Hitcher 2.5 Stars
this movie was agood
Click to Rate
38
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
Click to Rate
39
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
40
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
41
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments