My Favorite Movies


  1. allisonpalmer92
  2. Allison

love and lies

  allisonpalmer92's Rating My Rating
1
Honey, I Shrunk the Kids (1989,  PG)
2
Honey (2003,  PG-13)
3
Honey Baby Honey Baby (1974,  Unrated)
4
April's Shower (2004,  G)
5
A Taste of Honey (1961,  Unrated)
6
Last Resort (2001,  PG-13)
7
Born in Flames (1983,  Unrated)
8
That's Soul (2007,  Unrated)
9
Honey Sweet Love (1994,  Unrated)
10
Chirag Kahan Roshni Kahan (1959,  Unrated)
11
Demented Death Farm Massacre (Honey Britches) (1971,  R)
12
She Hate Me (2004,  R)
13
Hitch (2005,  PG-13)
14
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
15
Bad Boys II (2003,  R)
16
Men in Black II (2002,  PG-13)
17
Men in Black (1997,  PG-13)
18
Wild Wild West (1999,  PG-13)
19
Enemy of the State (1998,  R)
20
Made in America (1993,  PG-13)
21
Happily Ever After (2005,  G)
22
Where the Day Takes You (1992,  R)
23
Boom! Hollywood's Greatest Disaster Movies (2000,  Unrated)
24
A Closer Walk (2003,  Unrated)
25
Oh, What a Lovely Tea Party (2004,  Unrated)
26
Old Joy (2006,  Unrated)
27
Love Rome (2004,  Unrated)
28
Stupid Teenagers Must Die (2006,  Unrated)
29
No Way Out (1950,  Unrated)
30
Hell on Wheels (1967,  Unrated)
31
The Broken Giant (1998,  Unrated)
32
Brown Sugar (2002,  PG-13)
33
Adjust Your Color: The Truth of Petey Greene (2008,  Unrated)
34
Sweet Sugar (1973,  Unrated)
35
From Here to Eternity (1953,  Unrated)
36
Every Time I Die: Sh*t Happens (2006,  Unrated)
37
Sh! The Octopus (1937,  Unrated)
38
A Better Tomorrow (1986,  R)
39
One Last Dance (2006,  PG-13)
40
Chik geuk siu ji (Bare Foot Kid) (Young Hero) (1993,  Unrated)
41
Berlinguer ti voglio bene (1977,  Unrated)
42
Trigger Man (2007,  Unrated)
43
Empress Dowager (Qing guo qing cheng) (1989,  Unrated)
44
Titanics ti liv (The Ten Lives of Titanic the Cat) (2007,  Unrated)
45
Bao biao (Have Sword, Will Travel) (1969,  Unrated)
46
Jade Tiger (Pai yu lao hu) (1977,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments