My Favorite Movies
| AllisonWonderland331's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
| 2 |
The Tao of Steve (2000, R) |
|
| 3 |
Garden State (2004, R) |
|
| 4 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
| 5 |
Blades of Glory (2007, PG-13) |
|
| 6 |
Burning Annie (2003, Unrated) |
|
| 7 |
The Big Lebowski (1998, R) |
|
| 8 |
Coffee and Cigarettes (2004, R) |
|
| 9 |
Harold and Maude (1971, PG) |
|
| 10 |
Best in Show (2000, PG-13) |
|
| 11 |
A Mighty Wind (2003, PG-13) |
|
| 12 |
Lost In Translation (2003, R) |
|
| 13 |
Annie Hall (1977, PG) |
|
| 14 |
Hannah and Her Sisters (1986, PG-13) |
|
| 15 |
Muriel's Wedding (1995, R) |
|
| 16 |
Miss Congeniality (2000, PG-13) |
|
| 17 |
While You Were Sleeping (1995, PG) |
|
| 18 |
Not Another Teen Movie (2001, R) |
|
| 19 |
Scary Movie (2000, R) |
|
| 20 |
Spaceballs (1987, PG) |
|
| 21 |
Fast Times At Ridgemont High (1982, R) |
|
| 22 |
Swingers (1996, R) |
|
| 23 |
But I'm A Cheerleader (2000, R) |























