Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  aLmOsTNiNeTeEn394616's Rating My Rating
1
Eight Below (2006,  PG)
2
Raise Your Voice (2004,  PG)
3
The Perfect Man (2005,  PG)
4
Cursed (2004,  PG-13)
5
Failure to Launch (2006,  PG-13)
6
She's the Man (2006,  PG-13)
7
Walk the Line (2005,  PG-13)
8
The Notebook (2004,  PG-13)
9
The Brothers Grimm (2005,  PG-13)
10
American Pie (1999,  R)
11
American Pie 2 (2001,  R)
12
American Wedding (2003,  R)
13
White Chicks (2004,  PG-13)
14
Mr. Deeds (2002,  PG-13)
15
What a Girl Wants (2003,  PG)
16
Without A Paddle (2004,  PG-13)
17
The Net (1995,  PG-13)
18
Rebound (2005,  PG)
19
Because of Winn-Dixie (2005,  PG)
20
The Skeleton Key (2005,  PG-13)
21
The Village (2004,  PG-13)
22
The Aviator (2004,  PG-13)
23
War of the Worlds (2005,  PG-13)
24
Soldiers of Change (The Painting) (2001,  PG-13)
25
The Devil's Rejects (2005,  R)
26
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
I LOVE IT!!! ITS WAY BETTER THAN THE FIRST!! JOHNNY DEPP IS HOTT!!!
27
Bringing Down The House (2003,  PG-13)
28
Freddy Got Fingered (2001,  R)
29
The Beach (2000,  R)
30
Godsend (2003,  PG-13)
31
Labyrinth (1986,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments