Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  alstar86's Rating My Rating
1
8 Mile (2002,  R)
Click to Rate
2
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
Click to Rate
3
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate
4
Scary Movie (2000,  R)
Click to Rate
5
Big Daddy (1999,  PG-13)
Click to Rate
6
Me, Myself & Irene (2000,  R)
Click to Rate
7
The Mask (1994,  PG-13)
Click to Rate
8
Liar Liar (1997,  PG-13)
Click to Rate
9
Fun With Dick and Jane (2005,  PG-13)
Click to Rate
10
Detroit Rock City (1999,  R)
Click to Rate
11
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
Click to Rate
12
The Longest Yard (2005,  PG-13)
Click to Rate
13
The Wedding Singer (1997,  PG-13)
Click to Rate
14
The Truman Show (1998,  PG)
Click to Rate
15
Mr. Deeds (2002,  PG-13)
Click to Rate
16
Little Nicky (2000,  PG-13)
Click to Rate
17
The Waterboy (1998,  PG-13)
Click to Rate
18
Billy Madison (1995,  PG-13)
Click to Rate
19
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
20
War of the Worlds (2005,  PG-13)
Click to Rate
21
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
22
Last Action Hero (1993,  PG-13)
Click to Rate
23
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
24
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
25
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
26
Pink Floyd - The Wall (1982,  R)
Click to Rate
27
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
Click to Rate
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
Click to Rate
29
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
30
Shrek 2 (2004,  PG)
Click to Rate
31
Spider-Man (2002,  PG-13)
Click to Rate
32
Ace Ventura: Pet Detective (1994,  PG-13)
Click to Rate
33
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
34
School of Rock (2003,  PG-13)
Click to Rate
35
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
36
White Chicks (2004,  PG-13)
Click to Rate
37
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
38
Saw II (2005,  R)
Click to Rate
39
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate
40
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
Click to Rate
41
The Ring (2002,  PG-13)
Click to Rate
42
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
Click to Rate
43
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
44
Hitch (2005,  PG-13)
Click to Rate
45
Donnie Darko (2001,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments