My Favorite Movies
Annie Get Your Gun; The Untouchables; Gentlemen Prefer Blondes; The Birds; Boyz 'N The Hood; Arsenic and Old Lace; The Belles of St. Trinians; The Omen; Nightmare on Elm Street; House Party; House 2; Taxi Driver; Incredibles; Amistaad; The Great Escape; The Honeymooners; Guess Who's Coming To Dinner? Shaka Zulu; The Great Escape; Fantasia; The 9 Lives Of Fritz The Cat; The King& I;
| altatens's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Incredibles (2004, PG) |
|
| 2 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 3 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 4 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005, PG-13) |
|
| 5 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 6 |
The Curious Case of Benjamin Button (2008, PG-13) |
|
| 7 |
Smile Orange (1976, Unrated) |
|
| 8 |
Troy (2004, R) |
|
| 9 |
Shaka Zulu - Last Great Warrior (2001, R) |
|
| 10 |
Guess Who's Coming to Dinner (1967, Unrated) |










