My Favorite Movies
| alyssa153's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
|
| 2 |
Alive (1993, R) |
|
|
| 3 |
The Aviator (2004, PG-13) |
|
|
| 4 |
A Beautiful Mind (2001, PG-13) |
|
|
| 5 |
Bridget Jones's Diary (2001, R) |
|
|
| 6 |
The Bourne Identity (2002, PG-13) |
|
|
| 7 |
The Brave (1997, Unrated) |
|
|
| 8 |
Catch Me If You Can (2002, PG-13) |
|
|
| 9 |
Fight Club (1999, R) |
|
|
| 10 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
|
| 11 |
The First Wives Club (1996, PG) |
|
|
| 12 |
Frida (2002, R) |
|
|
| 13 |
The Full Monty (1997, R) |
|
|
| 14 |
Gladiator (2000, R) |
|
|
| 15 |
Hocus Pocus (1993, PG) |
|
|
| 16 |
Home Alone (1990, PG) |
|
|
| 17 |
Ice Age (2002, PG) |
|
|
| 18 |
Legends of the Fall (1994, R) |
|
|
| 19 |
Love Actually (2003, R) |
|
|
| 20 |
Me Without You (2001, R) |
|
|
| 21 |
Overboard (1987, PG) |
|
|
| 22 |
Notting Hill (1999, PG-13) |
|
|
| 23 |
Quills (2000, R) |
|
|
| 24 |
She's the Man (2006, PG-13) |
|
|
| 25 |
Shrek (2001, PG) |
|
|
| 26 |
Sleepers (1996, R) |
|
|
| 27 |
Walk the Line (2005, PG-13) |
|



