My Favorite Movies
| amanboparai1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Die Hard (1988, R) |
|
| 2 |
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990, R) |
|
| 3 |
Resident Evil - Apocalypse (2004, R) |
|
| 4 |
Resident Evil (2002, R) |
|
| 5 |
Resident Evil: Extinction (2007, R) |
|
| 6 |
Mortal Kombat (1995, PG-13) |
|
| 7 |
Mortal Kombat: Annihilation (1997, PG-13) |
|
| 8 |
Namastey London (2007, Unrated) |
|
| 9 |
Kyon Ki (2005, Unrated) |
|
| 10 |
The Mummy (1999, PG-13) |
|
| 11 |
The Mummy Returns (2001, PG-13) |
|
| 12 |
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (2008, PG-13) |
|
| 13 |
Van Helsing (2004, PG-13) |
|
| 14 |
Scary Movie (2000, R) |
|
| 15 |
Scary Movie 4 (2006, PG-13) |
|
| 16 |
Scary Movie 3 (2003, PG-13) |
|
| 17 |
Scary Movie 5 (2011, Unrated) |
|
| 18 |
Scary Movie 2 (2001, R) |
|
| 19 |
Singh Is Kinng (S.I.K.) (2008, Unrated) |
|
| 20 |
Dil Apna Punjabi (2006, Unrated) |
|
| 21 |
You Don't Mess with the Zohan (2008, PG-13) |
|
| 22 |
Hot Shots! Part Deux (1993, PG-13) |






















