My Favorite Movies
| Amanda132650557's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 2 |
Juno (2007, PG-13) |
|
| 3 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 4 |
When Harry Met Sally (1989, R) |
|
| 5 |
Jerry Maguire (1996, R) |
|
| 6 |
Stepmom (1998, PG-13) |
|
| 7 |
Fatal Trust (2006, Unrated) |
|
| 8 |
Freedom Writers (2007, PG-13) |
|
| 9 |
Because I Said So (2007, PG-13) |
|
| 10 |
Cold Mountain (2003, R) |
|
| 11 |
Dances With Wolves (1990, PG-13) |
|
| 12 |
When a Man Loves a Woman (1994, R) |
|
| 13 |
Mrs. Doubtfire (1993, PG-13) |
|
| 14 |
Ladder 49 (2004, PG-13) |
|
| 15 |
Splash (1984, PG) |
|
| 16 |
The Holiday (2006, PG-13) |
|
| 17 |
Failure to Launch (2006, PG-13) |

















