My Favorite Movies


  1. amandeepmannfdk
  2. Amandeep

i want to see

  amandeepmannfdk's Rating My Rating
1
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic
i also like this movies specialy car seen
2
Ek - The Power of One (2009,  Unrated)
3
Ek Jind ek Jaan (2006,  Unrated)
4
En Passion (A Passion) (The Passion of Anna) (1969,  R)
5
Gadar: Ek Prem Katha (Mutiny: A Love Story) (2001,  Unrated)
6
The Matrix (1999,  R)
The Matrix
i have see all 3 parts of this movie
7
The Soil Beckons (Mitti Awajaan Maardi) (,  Unrated)
The Soil Beckons (Mitti Awajaan Maardi)
its too good
8
Dil Chahta Hai (2001,  Unrated)
Dil Chahta Hai
i want to see this again
9
Koi... Mil Gaya (I Found Someone) (2003,  G)
Koi... Mil Gaya (I Found Someone)
its too good
10
Chori Chori Chupke Chupke (2001,  Unrated)
Chori Chori Chupke Chupke
super hit
11
Soldier (1998,  Unrated)
Soldier
dupper hit
12
Dillagi (1999,  Unrated)
Dillagi
suooer dupper hit
13
Veer Zaara (Veer-Zaara) (2004,  Unrated)
Veer Zaara (Veer-Zaara)
top hit
14
I, Robot (2004,  PG-13)

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. amandeepmannfdk
    amandeepmannfdk posted 243 days ago

    these all movies are most popullar and interested