My Favorite Movies


  Amathong19585812's Rating My Rating
1
GoodFellas (1990,  R)
2
A Bronx Tale (1993,  R)
3
Purple Haze (1982,  R)
4
Big Money Hustlas (1999,  Unrated)
5
Natural Born Killers (1994,  NC-17)
6
Pulp Fiction (1994,  R)
7
Girl (1999,  R)
8
All Over Me (1997,  R)
9
Almost Famous (2000,  R)
10
Blueberry Hill (1988,  R)
11
Legend (1985,  PG)
12
The Goonies (1985,  PG)
13
50 First Dates (2004,  PG-13)
14
Super Troopers (2001,  R)
15
Clueless (1995,  PG-13)
16
American Me (1992,  R)
17
Stand by Me (1986,  R)
18
Big Trouble in Little China (1986,  PG-13)
19
The Craft (1996,  R)
20
La Bamba (1987,  PG-13)
21
Half Baked (1998,  R)
22
Cry Baby (1990,  PG-13)
23
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
24
Fear and Loathing in Las Vegas (1998,  R)
25
The War (1994,  PG-13)
26
Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971,  G)
27
Crooklyn (1994,  PG-13)
28
Gummo (1997,  R)
29
Groove (2000,  R)
30
Human Traffic (2000,  R)
31
House of 1000 Corpses (2003,  R)
32
The Skeleton Key (2005,  PG-13)
33
White Zombie (1932,  Unrated)
34
Dogtown (1998,  Unrated)
35
War of the Worlds (2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments