My Favorite Movies

  aminomad's Rating My Rating
1
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Forrest Gump 4.0 Stars
Anyone can try to be great!
Click to Rate
2
Léon (The Professional) (1994,  R)
Léon (The Professional) 5.0 Stars
Bad man? No!
He's crazy...with love...
Click to Rate
3
The Legend of 1900 (1998,  R)
The Legend of 1900 4.5 Stars
A lonely person...
A lonely story...
Click to Rate
4
Cinema Paradiso (Nuovo cinema Paradiso) (1988,  R)
Cinema Paradiso (Nuovo cinema Paradiso) 4.0 Stars
The Cinema...
The childhood...
The dream...
Click to Rate
5
High School Musical (2006,  Unrated)
High School Musical 4.0 Stars
Nice voice!!!
Click to Rate
6
She's the Man (2006,  PG-13)
She's the Man 4.5 Stars
Hey,Guy!
Click to Rate
7
The Parent Trap (1998,  PG)
The Parent Trap 4.5 Stars
Naughty girls... lovely girls!!!
Click to Rate
8
Because I Said So (2007,  PG-13)
Because I Said So 4.0 Stars
lulululululu
Click to Rate
9
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember 4.0 Stars
Love is like the wind. U cannot see it, but U can feel it.
Click to Rate
10
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire 4.0 Stars
small boy~~~~
Click to Rate
11
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
12
Raise Your Voice (2004,  PG)
Click to Rate
13
Material Girls (2006,  PG)
Click to Rate
14
Mean Girls (2004,  PG-13)
Mean Girls 4.5 Stars
pretty nice movie~~~
The girl world
Click to Rate
15
A Cinderella Story (2004,  PG)
Click to Rate
16
The Perfect Man (2005,  PG)
Click to Rate
17
The Lizzie McGuire Movie (2003,  PG)
Click to Rate
18
High School Musical 2 (2007,  Unrated)
Click to Rate
19
Cats: The Musical (1998,  G)
Click to Rate
20
The Phantom of the Opera (1962,  Unrated)
Click to Rate
21
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
22
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
23
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
24
Becoming Jane (2007,  PG)
Becoming Jane 4.5 Stars
It's the true Jane.
Click to Rate
25
Jacquou le croquant (2007,  Unrated)
Click to Rate
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
29
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments