My Favorite Movies


  Amy42388963's Rating My Rating
1
The Notebook (2004,  PG-13)
2
A Walk to Remember (2002,  PG)
3
Nights in Rodanthe (2008,  PG-13)
4
My Best Friend's Wedding (1997,  PG-13)
5
Notting Hill (1999,  PG-13)
6
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
7
Brokeback Mountain (2005,  R)
8
Because I Said So (2007,  PG-13)
9
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982,  PG)
10
Friday Night Lights (2004,  PG-13)
11
Varsity Blues (1999,  R)
12
Ghost (1990,  R)
13
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
14
Office Space (1999,  R)
15
Rocky (1976,  PG)
16
Rocky II (1979,  PG)
17
Rocky III (1982,  PG)
18
Rocky IV (1985,  PG)
19
Rocky Balboa (2006,  PG)
20
Rocky V (1990,  PG-13)
21
Steel Magnolias (1989,  PG)
22
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
23
The Breakfast Club (1985,  R)
24
Pretty in Pink (1986,  PG-13)
25
The Crow (1994,  R)
26
The Lake House (2006,  PG)
27
The Passion of the Christ (2004,  R)
28
Thirteen (2003,  R)
29
Titanic (1997,  PG-13)
30
Top Gun (1986,  PG)
31
Zoolander (2001,  PG-13)
32
You, Me and Dupree (2006,  PG-13)
33
You've Got Mail (1998,  PG)
34
Invincible (2006,  PG)
35
Fried Green Tomatoes (1991,  PG-13)
36
Tang shan da xiong (Fists of Fury) (The Big Boss) (1972,  R)
37
Jing wu men (Fist of Fury) (The Chinese Connection) (1972,  R)
38
Return of the Dragon (The Way of the Dragon) (1972,  R)
39
The Kid (1950,  Unrated)
40
Rapid Fire (1992,  R)
41
Laser Mission (Soldier of Fortune) (1997,  R)
42
Cage II (The Arena of Death) (1994,  R)
43
Lessons for an Assassin (2001,  Unrated)
44
Bloodshed (2005,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments