You are not logged in.
Sign In or Register
Home
Movies
In Theaters
On DVD
Rate Movies
Recommended Movies
Actors
Actor Home
Actor Photos
Actress Photos
Random Actor
News
Top Stories
Most Recent
My Saved Stories
My Submitted Stories
Flixster Wiki
Profile
"
My Profile
My Ratings
My Lists
My Favorite Actors
My Favorite Photos
My Favorite Videos
Skins Gallery
My Friends
My Friends
My Conversations
My Friends' Reviews
Movie Night Planner
Invite
Meet People
People You May Know
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Find a User
Movie Compatibility Test
Fun Stuff
Never-Ending Quiz
|
User Quizzes
|
Polls
|
Lists
|
Videos
|
Photos
|
Forums
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
mangoshizzle's new List
by
clare
any movie
by
Rachel
vanesobrinita's new List
by
vanessa
BritneyAnn18's new List
by
Britney
dominquegagnon's new List
by
Dominque
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
amy
amyholder11's Rating
My Rating
1
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
(2003, PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
(2007, PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
(2006, PG-13)
4
The Pirates of Penzance
(1983, Unrated)
5
Pirates of the Great Salt Lake
(, PG-13)
6
The Prairie Pirates
(, Unrated)
7
The Ice Pirates
(1984, PG)
8
Pirates (1986)
(1986, PG)
9
Pirates of Silicon Valley
(2008, Unrated)
10
Terry and the Pirates
(1940, Unrated)
11
Pirates of Tortuga
(1961, Unrated)
12
The Pirates Who Don't Do Anything: A VeggieTales Movie
(2008, G)
13
The Pirates of Central Park
(2001, Unrated)
14
Sky Pirates
(1986, PG-13)
15
Secrets of the Pirates' Inn
(1969, Unrated)
16
The Devil-Ship Pirates
(1964, Unrated)
17
A Cinderella Story
(2004, PG)
18
Ever After - A Cinderella Story
(1998, PG)
19
Cinderella Man - The James J. Braddock Story
(2005, Unrated)
20
Cinderella (2006)
(2006, Unrated)
21
Cinderella Liberty
(1973, R)
22
Cinderella
(1950, G)
23
Cinderella Man
(2005, PG-13)
24
Rodgers & Hammerstein's Cinderella
(1957, Unrated)
25
Cinderella II - Dreams Come True
(2001, G)
26
Cinderella
(1994, G)
27
Chinese Odyssey Part Two: Cinderella
(1995, Unrated)
28
Cinderella III: A Twist in Time
(2006, G)
29
Rodgers & Hammerstein's Cinderella
(1997, G)
30
Three Wishes for Cinderella (Tri orísky pro Popelku)
(1973, Unrated)
31
Hey, Cinderella!
(1969, Unrated)
32
Khrustalnyy bashmachok Zolushki (Cinderella)
(1960, Unrated)
33
Wristcutters - A Love Story
(2006, R)
34
The Wendell Baker Story
(2005, PG-13)
35
Perfume: The Story of a Murderer
(2006, R)
36
The Nativity Story
(2006, PG)
37
Abduction: The Megumi Yokota Story
(2006, Unrated)
38
Once in a Lifetime: The Extraordinary Story of the New York Cosmos
(2006, PG-13)
39
The Blood of My Brother: A Story of Death in Iraq
(2005, Unrated)
40
Tristram Shandy: A Cock and Bull Story
(2005, R)
41
Story of a Beautiful Country
(2006, Unrated)
42
Fantastic Four
(2005, PG-13)
43
Bustin' Bonaparte (The Story of an African Farm)
(2004, Unrated)
44
The Tulse Luper Suitcases Part I - The Moab Story
(2003, Unrated)
45
Cock & Bull Story (2003)
(2003, Unrated)
46
Jakers! Wish Upon a Story
(2003, G)
47
Taxi
(2004, PG-13)
48
The Brooke Ellison Story
(2004, PG)
49
The Story of Marie and Julien
(2003, Unrated)
50
You're the One (A Story of the Past)
(2001, Unrated)
51
Love Story (1997)
(1997, Unrated)
52
Supercop (Police Story 3)
(1996, R)
53
Story of Women (Une affaire de femmes)
(, Unrated)
54
Police Story II
(1988, PG-13)
55
Police Story
(1985, R)
56
Not a Love Story: The Odyssey of Linda Lee Tracey
(1978, Unrated)
57
The Nun's Story
(1959, Unrated)
58
A Love Story (Eine Liebesgeschichte)
(2002, Unrated)
59
The Stratton Story
(1949, Unrated)
60
The Story of Temple Drake
(1933, Unrated)