My Favorite Movies
| anakinluvergurl's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Camp Rock (2008, Unrated) |
|
|
| 2 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005, PG-13) |
|
|
| 3 |
Hannah Montana/Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert Tour (2008, G) |
|
|
| 4 |
High School Musical (2006, Unrated) |
|
|
| 5 |
High School Musical 2 (2007, Unrated)
omgsh i just saw it it was awsom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! at least the first part anyway. my dad came home in the middle and told me to turn off the "disney channel garbage" can you believe that? i have been waiting for this movie for a year and a half and now i cant watch it just because he doesnt like it when he never gave it a chance and just labeled it right off the bat without even looking at it at all. not even a glance!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! |
|
|
| 6 |
Twitches (2005, Unrated) |
|
|
| 7 |
Jump In! (2007, Unrated) |
|
|
| 8 |
Wendy Wu: Homecoming Warrior (2006, PG) |
|
|
| 9 |
Read it and Weep (2006, Unrated) |
|
|
| 10 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980, PG) |
|
|
| 11 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977, PG) |
|
|
| 12 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983, PG) |
|
|
| 13 |
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002, PG) |
|
|
| 14 |
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999, PG) |
|
|
| 15 |
Teen Titans: Trouble in Tokyo (2007, Unrated) |
|
|
| 16 |
Jumper (2008, PG-13) |
|


