My Favorite Movies
| Angeleyes8081's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Loving Annabelle (2006, Unrated) |
|
|
| 2 |
Imagine Me & You (2006, R) |
|
|
| 3 |
Gia (1997, R) |
|
|
| 4 |
Tipping the Velvet (2002, R) |
|
|
| 5 |
Better Than Chocolate (1999, Unrated) |
|
|
| 6 |
Fingersmith (2005, Unrated) |
|
|
| 7 |
Prey for Rock & Roll (2003, R) |
|
|
| 8 |
French Twist (Gazon maudit) (1995, R) |
|
|
| 9 |
Boys Don't Cry (1999, R) |
|
|
| 10 |
D.E.B.S. (2004, PG-13) |
|
|
| 11 |
High Art (1998, R) |
|
|
| 12 |
April's Shower (2003, G) |
|
|
| 13 |
Saving Face (2005, R) |
|
|
| 14 |
Bound (1996, R) |
|
|
| 15 |
Girl, Interrupted (1999, R) |
|
|
| 16 |
Taking Lives (2004, Unrated) |
|
|
| 17 |
Original Sin (2001, R) |
|
|
| 18 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
|
| 19 |
I Am Sam (2002, PG-13) |
|
|
| 20 |
Trapped (1989, R) |
|
|
| 21 |
Across the Universe (2007, PG-13) |
|
|
| 22 |
Alvin and the Chipmunks (2007, PG) |
|
|
| 23 |
Osama (2004, PG-13) |
|
|
| 24 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
|
| 25 |
Wanted (2008, R) |
|



