My Favorite Movies


  angelginn78's Rating My Rating
1
The Seven Year Itch (1955,  Unrated)
The Seven Year Itch
I love Marilyn Monroe
2
Gentlemen Prefer Blondes (1953,  Unrated)
3
Some Like It Hot (1959,  Unrated)
4
How To Marry A Millionaire (1953,  Unrated)
5
Gone With the Wind (1939,  G)
6
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
7
Titanic (1997,  PG-13)
8
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
9
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
10
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
I love the Pirates movies
11
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
I'm bias I love harry potter
12
Saw II (2005,  R)
Saw II
the saw movies are some of the scariest movies in quite a long time
13
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
This was my son's fav movie for quite some time
14
School of Rock (2003,  PG-13)
School of Rock
I thought this was a really good movie
15
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
Thought it was good
16
Riding in Cars with Boys (2001,  PG-13)
17
A Walk to Remember (2002,  PG)
18
Grease (1978,  PG)
19
Pretty Woman (1990,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments