My Favorite Movies


  Angelgirl624's Rating My Rating
1
Scary Movie (2000,  R)
2
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
3
Scary Movie 2 (2001,  R)
Scary Movie 2
THIS MOVIE WAS FUNNY
4
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
5
ATL (2006,  PG-13)
6
Roll Bounce (2005,  PG-13)
7
Eragon (2006,  PG)
8
The Fox and the Hound (1981,  G)
The Fox and the Hound
this movie is good
9
The Fox and the Hound 2 (2006,  G)
10
Scream (1996,  R)
11
Scream 3 (2000,  R)
12
Scream 2 (1997,  R)
13
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
14
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge (1985,  R)
15
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors (1987,  R)
16
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master (1988,  R)
17
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child (1989,  R)
18
Friday the 13th (1980,  R)
19
Friday the 13th Part 3 (1982,  R)
20
Friday the 13th - The Final Chapter (1984,  R)
21
Friday the 13th Part 2 (1981,  R)
22
Friday the 13th Part VII - The New Blood (1988,  R)
23
Friday the 13th, Part V - A New Beginning (1985,  R)
24
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan (1989,  R)
25
Friday the 13th - From Crystal Lake to Manhattan (,  R)
26
Halloween (1978,  R)
27
Halloween - Resurrection (2002,  R)
28
Halloween II (1981,  R)
29
Halloween 4: The Return of Michael Myers (1988,  R)
30
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) (1998,  R)
31
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers (1989,  R)
32
The Lion King (1994,  G)
33
The Lion King 1 1/2 (2004,  G)
34
The Lion King 2 - Simba's Pride (1998,  G)
35
Freddy vs. Jason (2003,  R)
36
Sister Act (1992,  PG)
Sister Act
i love this movie
37
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring
its a great movie
38
Tarzan (1999,  G)
Tarzan
i like it
39
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
Spider-Man 2
iit a great movie
40
Dr. Seuss' How the Grinch Stole Christmas (,  PG)
Dr. Seuss' How the Grinch Stole Christmas
its a good movie
41
Eight Below (2006,  PG)
Eight Below
i love this movie
42
Spy Kids (2001,  PG)
Spy Kids
i seen all this movie
43
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3)
this is a great movie
44
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
that is a good movie
45
300 (2007,  R)
300
this movie is the best
46
8 Mile (2002,  R)
8 Mile
i love him
47
Finding Nemo (2003,  G)
Finding Nemo
it is a funny movie
48
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
i love this movie
49
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Save the Last Dance
i love this movie
50
Hitch (2005,  PG-13)
Hitch
will is my dog
51
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
this is a great movie
52
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
tyrese is my dog
53
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Kill Bill: Volume 1
she is a good actress
54
Braveheart (1995,  R)
Braveheart
its good
55
White Chicks (2004,  PG-13)
White Chicks
i love this movie
56
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
Meet The Fockers
it is the funniest movie
57
Shrek 2 (2004,  PG)
Shrek 2
its a great movie
58
King Kong (2005,  PG-13)
King Kong
this is the best movie
59
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
i love this movie
60
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Return of the King
i like this movte
61
Rocky (1976,  PG)
Rocky
its ok
62
Gladiator (2000,  R)
Gladiator
this is a great movie
63
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
this is a great movie
64
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
The Nightmare Before Christmas
i like it
65
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
13 Going on 30 (Suddenly 30)
i like it
66
War of the Worlds (2005,  PG-13)
War of the Worlds
it is a great movie
67
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
Austin Powers in Goldmember
it is a funny movie
68
Antz (1998,  PG)
Antz
i like it
69
Johnson Family Vacation (2004,  PG-13)
Johnson Family Vacation
this movie is funny
70
The Incredibles (2004,  PG)
The Incredibles
its funny movie
71
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982,  PG)
E.T. - The Extra-Terrestrial
its a good movie
72
Pretty Woman (1990,  R)
Pretty Woman
it is good
73
The Notebook (2004,  PG-13)
74
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
75
Wedding Crashers (2005,  R)
76
Forrest Gump (1994,  PG-13)
77
The Matrix (1999,  R)
The Matrix
its ok
78
Grease (1978,  PG)
79
Transformers (2007,  PG-13)
80
Mean Girls (2004,  PG-13)
Mean Girls
its ok
81
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
82
The Godfather (1972,  R)
83
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
84
Sin City (2005,  R)
Sin City
its good
85
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
86
Saving Private Ryan (1998,  R)
87
50 First Dates (2004,  PG-13)
88
Batman Begins (2005,  PG-13)
89
The Green Mile (1999,  R)
90
Back to the Future (1985,  PG)
91
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
92
Remember the Titans (2000,  PG)
93
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
good movie
94
Transformers: Revenge of the Fallen (2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments