My Favorite Movies


  angelicdemonspawn676's Rating My Rating
1
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
The Nightmare Before Christmas
THE BEST MOVE EVER!!!
2
Shrek (2001,  PG)
Shrek
i <3ed it!!
3
Shrek 2 (2004,  PG)
Shrek 2
OMG!! puss in boots is the cutest thing EVER!!!!!!!!!!!!!!!
4
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
Shrek the Third (Shrek 3)
it could've been better..
5
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
OMG!! this movie RoCkEd!!! orlando is SO hOt!! and johnny depp looks like my uncle (or my g-paw's bro's son w/e that is)
6
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
lol johnny gets crazier and crazier every movie don't he? and omg that girl!! grr!! she goes and makes out with jack when she has will all to herself!!! GRAWR!! what a whore!! ok i'm good..
7
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
OMG I LOVED IT!!!!! and -drools- orlando looked SOOO f-in HOT in the last part!!!!
8
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
lol i would SO do that to a guy!!
9
She's the Man (2006,  PG-13)
She's the Man
OMG this movie was SO hIlArIoUs!!! especially when the guy stuck the tampon up his nose!!!
10
Mean Girls (2004,  PG-13)
Mean Girls
this movie is SO true about schools and the clicks...it's honestly sad...
11
An American Werewolf in Paris (1997,  R)
An American Werewolf in Paris
one of the better werewolf movies i have seen..
12
I, Robot (2004,  PG-13)
I, Robot
dude this movie was AwEsOmE!!!!
13
Robots (2005,  PG)
Robots
i know it's a little kids type 'a movie but it was funny!!!
14
Larry the Cable Guy: Health Inspector (2006,  PG-13)
Larry the Cable Guy: Health Inspector
OmG!!!!! it was hillarious!!!
15
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
Stomp the Yard
i actually liked it...even though it was all romance-ish...and rap filled...
16
The Longest Yard (2005,  PG-13)
The Longest Yard
good movie..till chris' charactor died...

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments