You are not logged in.
Sign In or Register
Home
Movies
In Theaters
On DVD
Rate Movies
Recommended Movies
Actors
Actor Home
Actor Photos
Actress Photos
Random Actor
News
Top Stories
Most Recent
My Saved Stories
My Submitted Stories
Flixster Wiki
Profile
"
My Profile
My Ratings
My Lists
My Favorite Actors
My Favorite Photos
My Favorite Videos
Skins Gallery
My Friends
My Friends
My Conversations
My Friends' Reviews
Movie Night Planner
Invite
Meet People
People You May Know
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Find a User
Movie Compatibility Test
Fun Stuff
Never-Ending Quiz
|
User Quizzes
|
Polls
|
Lists
|
Videos
|
Photos
|
Forums
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Lists Created by april
my ultimate list
View All april's Lists
Related Lists
Best Movies Ever!
by
Frances
nobadinflunce's new List
by
christopher
Movies I Own
by
Amber
Disney Movies
by
Roupli
Favorite Disney Movies
by
Meaghan
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
april
angelncheeky's Rating
My Rating
1
Enchanted
(2007, PG)
it was absolutely brill !!!
2
Finding Nemo
(2003, G)
3
Monsters, Inc.
(2001, G)
4
Ice Age
(2002, PG)
5
Ice Age 2: The Meltdown
(2006, PG)
6
Ice Princess
(2005, G)
7
Are We There Yet?
(2005, PG)
8
Honey
(2003, PG-13)
9
Indiana Jones and the Temple of Doom
(1984, PG)
10
The Princess Diaries
(2001, G)
11
Legally Blonde
(2001, PG-13)
12
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde
(2003, PG-13)
13
Clueless
(1995, PG-13)
14
A Cinderella Story
(2004, PG)
15
Agent Cody Banks
(2003, PG)
16
Cheaper by the Dozen 2
(2005, PG)
17
Cheaper by the Dozen
(2003, PG)
18
The Lizzie McGuire Movie
(2003, PG)
19
The Goonies
(1985, PG)
20
Coyote Ugly
(2000, PG-13)
21
She's the Man
(2006, PG-13)
22
Spider-Man
(2002, PG-13)
23
Spider-Man 2
(2004, PG-13)
24
Harry Potter and the Goblet of Fire
(2005, PG-13)
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
(2004, PG)
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets
(2002, PG)
27
Harry Potter and the Order of the Phoenix
(2007, PG-13)
28
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
(2001, PG)
fab films
29
Nanny McPhee
(2006, PG)
Comments (0)
Post a comment
Recent Comments