My Favorite Movies

  angelzp27's Rating My Rating
1
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
2
The Girl Next Door (2004,  R)
The Girl Next Door 5.0 Stars
one of my favourites!
Click to Rate
3
Thirteen (2003,  R)
Thirteen 5.0 Stars
disturbing and powerful but very very true
Click to Rate
4
Just Friends (2005,  PG-13)
Just Friends 5.0 Stars
brilliant!
Click to Rate
5
My Girl (1991,  PG)
My Girl 5.0 Stars
makes me cry everytime!
Click to Rate
6
Final Destination (2000,  R)
Final Destination 5.0 Stars
the best most orignial thing i've ever seen
Click to Rate
7
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
Edward Scissorhands 5.0 Stars
fantastic tim burton classic!
Click to Rate
8
Not Another Teen Movie (2001,  R)
Click to Rate
9
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
Click to Rate
10
The Texas Chainsaw Massacre (2003,  R)
Click to Rate
11
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Click to Rate
12
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
Click to Rate
13
Crossroads (2002,  PG-13)
Click to Rate
14
Corrina, Corrina (1994,  PG)
Click to Rate
15
The Lion King (1994,  G)
Click to Rate
16
Drop Dead Fred (1991,  PG-13)
Click to Rate
17
Man on Fire (2004,  R)
Man on Fire 5.0 Stars
another film to cry to
Click to Rate
18
Waiting (2005,  R)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments