My Favorite Movies


  angieandjoeaustin's Rating My Rating
1
The Outsiders (1983,  PG)
2
The Green Mile (1999,  R)
3
Stand by Me (1986,  R)
4
The Heavenly Kid (1985,  PG-13)
5
My Girl (1991,  PG)
6
The Man in the Moon (1991,  PG-13)
7
That Night (1993,  PG-13)
8
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
9
Cold Mountain (2003,  R)
10
All Dogs Go To Heaven (1989,  G)
11
Walk the Line (2005,  PG-13)
12
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
13
The Notebook (2004,  PG-13)
14
A Walk to Remember (2002,  PG)
15
A Cinderella Story (2004,  PG)
16
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
17
Grease (1978,  PG)
18
Pretty Woman (1990,  R)
19
The Lake House (2006,  PG)
20
The Land Before Time (1988,  G)
21
Million Dollar Baby (2004,  PG-13)
22
The Wizard of Oz (1939,  G)
23
Hairspray (1988,  PG)
24
Drop Dead Fred (1991,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments