My Favorite Movies
| anglicbutterfly's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Love Actually (2003, R) |
|
| 2 |
Notting Hill (1999, PG-13) |
|
| 3 |
Serendipity (2001, PG-13) |
|
| 4 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 5 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 6 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 7 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 8 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
| 9 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
| 10 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 12 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 13 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 14 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 15 |
The Devil's Advocate (1997, R) |
|
| 16 |
Dilwale Dulhania Le Jayenge (1995, G) |
|
| 17 |
Jab We Met (2007, Unrated) |
|
| 18 |
Jaane Tu Ya Jaane Na (2008, Unrated) |
|
| 19 |
Jaane bhi do yaaro(Who Pays the Piper ) (1983, Unrated) |
|
| 20 |
Hum Tum (2004, Unrated) |




















