My Favorite Movies
Give list a short description
| animerocks14's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Resident Evil (2002, R) |
|
| 2 |
Resident Evil - Apocalypse (2004, R) |
|
| 3 |
Resident Evil: Extinction (2007, R) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 7 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001, PG) |
|
| 8 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002, PG) |
|
| 9 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004, PG) |
|
| 10 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
| 11 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007, PG-13) |
|
| 12 |
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009, PG) |
|
| 13 |
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (2010, Unrated) |













