Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  AnimeRoxX's Rating My Rating
1
Bleach: Memories of Nobody (2006,  Unrated)
Bleach: Memories of Nobody 5.0 Stars
IT WAS SICK!!!! lol
Click to Rate
2
Cardcaptors - The Movie (2002,  G)
Cardcaptors - The Movie 5.0 Stars
awsum!!!!
Click to Rate
3
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card (2000,  Unrated)
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card 4.5 Stars
great movie
Click to Rate
4
Castle in the Sky (Tenkû no shiro Rapyuta) (1986,  Unrated)
Click to Rate
5
Happy Feet (2006,  PG)
Click to Rate
6
Holes (2003,  PG)
Holes 5.0 Stars
super!!
Click to Rate
7
Deep Blue Sea (1999,  R)
Deep Blue Sea 4.0 Stars
i liked the ending,
Click to Rate
8
It Takes Two (1995,  PG)
It Takes Two 5.0 Stars
AWSUM!!!!!
Click to Rate
9
Night at the Museum (2006,  PG)
Night at the Museum 4.5 Stars
it was great! funny adventurus etc etc
Click to Rate
10
Air Bud (1997,  PG)
Click to Rate
11
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
Cheaper by the Dozen 4.0 Stars
i liked it
Click to Rate
12
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004,  PG)
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 5.0 Stars
it was amazing!
Click to Rate
13
Eddie's Million Dollar Cook-Off (2003,  Unrated)
Click to Rate
14
Titanic (1997,  PG-13)
Titanic 5.0 Stars
1 word: Awsum!!!!
Click to Rate
15
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets 4.5 Stars
It was great!
Click to Rate
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
18
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire 3.5 Stars
Great!
Click to Rate
19
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
20
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
21
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
22
Shrek 2 (2004,  PG)
Shrek 2 4.0 Stars
LMAO!
Click to Rate
23
A Cinderella Story (2004,  PG)
Click to Rate
24
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
25
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 4.0 Stars
it was great
Click to Rate
26
School of Rock (2003,  PG-13)
School of Rock 4.5 Stars
CRAZY!
Click to Rate
27
Message (1976,  PG)
Message 5.0 Stars
it was a great movie
Click to Rate
28
The Little Mermaid II - Return to the Sea (2000,  G)
Click to Rate
29
The Ant Bully (2006,  PG)
Click to Rate
30
Jaws: The Revenge (1987,  PG-13)
Jaws: The Revenge 5.0 Stars
AWSUM!!!
Click to Rate
31
Ice Age (2002,  PG)
Click to Rate
32
Bridge to Terabithia (2007,  PG)
Click to Rate
33
Over the Hedge (2006,  PG)
Click to Rate
34
The Lion King (1994,  G)
Click to Rate
35
Ella Enchanted (2004,  PG)
Click to Rate
36
Flight 29 Down: The Hotel Tango (Flight 29 Down: The Movie) (2007,  Unrated)
Click to Rate
37
Eragon (2006,  PG)
Click to Rate
38
All Dogs Go To Heaven (1989,  G)
Click to Rate
39
Shark Tale (2004,  PG)
Shark Tale 4.0 Stars
lol
Click to Rate
40
An American Tail - Fievel Goes West (1991,  G)
Click to Rate
41
Madagascar (2005,  PG)
Click to Rate
42
Lassie (1994,  PG)
Lassie 5.0 Stars
a very touching movie
Click to Rate
43
Flushed Away (2006,  PG)
Click to Rate
44
Home Alone (1990,  PG)
Click to Rate
45
Home Alone 2: Lost in New York (1992,  PG)
Click to Rate
46
Arthur and the Invisibles (Arthur and the Minimoys) (2007,  PG)
Arthur and the Invisibles (Arthur and the Minimoys) 4.5 Stars
it was awsum!
Click to Rate
47
Jaws 2 (1978,  PG)
Jaws 2 5.0 Stars
awsum!
Click to Rate
48
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand 5.0 Stars
awsum^^
Click to Rate
49
Mulan (1998,  G)
Click to Rate
50
X-Men (2000,  PG-13)
Click to Rate
51
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
Click to Rate
52
The Princess Diaries (2001,  G)
Click to Rate
53
Balto (1995,  G)
Balto 4.5 Stars
amazing
Click to Rate
54
The Grudge (2004,