Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  AnNoNyMuS09AnGeL's Rating My Rating
1
The Fighting Temptations (2003,  PG-13)
The Fighting Temptations
in my top 5 fav movies!!!!
2
Blood Diamond (2006,  R)
Blood Diamond
MUST SEE MOVIE....

it feels as if your in the movie...

so real yet so sad...
3
The Holiday (2006,  PG-13)
The Holiday
love it!!funi AS...
4
The Pink Panther (2006,  PG)
The Pink Panther
one of my FAVZ!!
5
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
Stomp the Yard
awsummmmmmmmmmmm!!!
6
The Notebook (2004,  PG-13)
The Notebook
OMG THIS IS SUCH A TRUE LOVE STORY....I JUST WANTED TO CRY!!
7
Beauty Shop (2005,  PG-13)
Beauty Shop
i LOVE this movie..neva get sick of it..i Love it wen da power goEs off in da shop and da lady sdarts singing 'Amazing Grace'...

lmao funi shit..
8
Taxi (2004,  PG-13)
Taxi
LOVES it..da white guys a kragub
9
Sister Act 2: Back in the Habit (1993,  PG)
Sister Act 2: Back in the Habit
LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOVED IT!!
10
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
11
Honey (2003,  PG-13)
Honey
jessica alba is so prity
12
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
this movie is so touching...i cried!
13
Freedom Writers (2007,  PG-13)
Freedom Writers
awesome..and very saddd....
14
The Lake House (2006,  PG)
The Lake House
so AWESOME!!
15
Happy Feet (2006,  PG)
Happy Feet
the story line sukd...but i loved da dancing and singing!!!
16
What's Eating Gilbert Grape (1993,  PG-13)
What's Eating Gilbert Grape
watched for english!! leonardo is AWESOME in dis movie..
17
Sister Act (1992,  PG)
18
White Chicks (2004,  PG-13)
White Chicks
too funi lol
19
Gothika (2003,  R)
Gothika
scary...halle berryz acting puld it off...
20
Taken (2009,  PG-13)
21
Alvin and the Chipmunks (2007,  PG)
Alvin and the Chipmunks
This movie is SOO cute!!!!!!!!!
22
Twilight (2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments