My Favorite Movies
| annrobinsonwright's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Amistad (1997, R) |
|
| 2 |
Sister Act 2: Back in the Habit (1993, PG) |
|
| 3 |
Sister Act (1992, PG) |
|
| 4 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 5 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 6 |
Coming to America (1988, R) |
|
| 7 |
The Passion of the Christ (2004, R) |
|
| 8 |
Jesus Christ Superstar (1973, G) |
|
| 9 |
Madea's Family Reunion (2006, PG-13) |
|
| 10 |
Madea Goes to Jail (, PG-13) |
|
| 11 |
I Can Do Bad All By Myself (2009, PG-13) |
|
| 12 |
Meet the Browns (2004, Unrated) |
|
| 13 |
Madea's Class Reunion (2003, Unrated) |
|
| 14 |
Madea's Family Reunion (2002, PG-13) |
|
| 15 |
Diary of a Mad Black Woman (2005, PG-13) |
|
| 16 |
Tyler Perry: I Can Do Bad All By Myself (, Unrated) |
|
| 17 |
Daddy's Little Girls (2007, PG-13) |
|
| 18 |
Same Time, Next Year (1978, PG) |
|
| 19 |
The Verdict (1982, R) |
|
| 20 |
To Sir, With Love (1967, Unrated) |
|
| 21 |
Annie Get Your Gun (1950, Unrated) |
|
| 22 |
A Stranger Among Us (1992, R) |
|
| 23 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 24 |
The Godfather, Part II (1974, R) |
|
| 25 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 26 |
River of No Return (1954, Unrated) |
























