Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  aoife9891's Rating My Rating
1
A Walk to Remember (2002,  PG)
Click to Rate
2
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
3
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
Click to Rate
4
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
Click to Rate
5
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
6
Man on Fire (2004,  R)
Click to Rate
7
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
8
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
9
Saw (2004,  R)
Click to Rate
10
She's All That (1999,  PG-13)
Click to Rate
11
The Da Vinci Code (2006,  PG-13)
Click to Rate
12
Saw II (2005,  R)
Click to Rate
13
Just Like Heaven (2005,  PG-13)
Click to Rate
14
Grease (1978,  PG)
Click to Rate
15
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Click to Rate
16
Pretty Woman (1990,  R)
Click to Rate
17
Chocolat (2000,  PG-13)
Click to Rate
18
Bring It On (2000,  PG-13)
Click to Rate
19
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
22
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
23
Titanic (1997,  PG-13)
Click to Rate
24
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Click to Rate
25
High School Musical (2006,  Unrated)
Click to Rate
26
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
Click to Rate
27
Dirty Dancing - Havana Nights (2004,  PG-13)
Click to Rate
28
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
29
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
30
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments