My Favorite Movies


  apalmer41's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
I loved this movie, can't wait for the next to come out.
2
The Ring (2002,  PG-13)
The Ring
I heart this film.
3
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
4
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
I love this movie. It's great. I think it is probably one of those things though, I saw it first when I was 14 and it stuck.
5
Pi (1998,  R)
6
Cube (1998,  R)
7
Pride and Prejudice (,  Unrated)
Pride and Prejudice
This is the best version, much better then the 2005.
8
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
9
The Silence of the Lambs (1991,  R)
10
Red Dragon (2002,  R)
11
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
12
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments