My Favorite Movies
| apkthorn69's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Rocky Horror Picture Show (1975, R) |
|
| 2 |
Spaceballs (1987, PG) |
|
| 3 |
28 Weeks Later... (2007, R) |
|
| 4 |
Halloween (1978, R) |
|
| 5 |
Halloween II (1981, R) |
|
| 6 |
Halloween 4: The Return of Michael Myers (1988, R) |
|
| 7 |
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers (1989, R) |
|
| 8 |
Halloween H2O (1998, R) |
|
| 9 |
Halloween - Resurrection (2002, R) |
|
| 10 |
A Nightmare on Elm Street (1984, R) |
|
| 11 |
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge (1985, R) |
|
| 12 |
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors (1987, R) |
|
| 13 |
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master (1988, R) |
|
| 14 |
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child (1989, R) |
|
| 15 |
Hellraiser (1987, R) |
|
| 16 |
Hellbound: Hellraiser 2 (1988, R) |
|
| 17 |
Hellraiser 3: Hell on Earth (1992, R) |
|
| 18 |
Hellraiser - Bloodline (1996, R) |
|
| 19 |
Hellraiser - Inferno (2000, R) |
|
| 20 |
Hellraiser VI - Hellseeker (2002, R) |
|
| 21 |
Hellraiser - Hellworld (2005, R) |





















