My Favorite Movies
| arachniaspotion's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Roman Holiday (1953, Unrated) |
|
| 2 |
Dear Frankie (2005, PG-13) |
|
| 3 |
The Phantom of the Opera (2004, PG-13) |
|
| 4 |
A Beautiful Mind (2001, PG-13) |
|
| 5 |
Singin' in the Rain (1952, G) |
|
| 6 |
Superman Returns (2006, PG-13) |
|
| 7 |
Napoleon Dynamite (2004, PG) |
|
| 8 |
Walk the Line (2005, PG-13) |
|
| 9 |
My Big Fat Greek Wedding (2002, PG) |
|
| 10 |
The Terminal (2004, PG-13) |
|
| 11 |
The Truman Show (1998, PG) |
|
| 12 |
Kate & Leopold (2001, PG-13) |
|
| 13 |
Galaxy Quest (1999, PG) |
|
| 14 |
Mona Lisa Smile (2003, PG-13) |
|
| 15 |
Flushed Away (2006, PG) |















