My Favorite Movies


  armanigc's Rating My Rating
1
House On Haunted Hill (1959,  Unrated)
2
Night of the Living Dead (1968,  Unrated)
3
Jackie Chan's First Strike (Ging chaat goo si 4: Ji gaan daan yam mo) (1997,  PG-13)
4
Transporter 3 (2008,  PG-13)
5
Saw IV (2007,  R)
6
Death Race (2008,  R)
7
Fantastic Four (2005,  PG-13)
8
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007,  PG)
9
War (Rogue Assassin) (2007,  R)
10
Rain Man (1988,  R)
11
Kiss of the Dragon (2001,  R)
12
The Legend (Fong Sai Yuk) (1993,  R)
13
Red Dragon (2000,  Unrated)
14
Twin Warriors (Tai ji zhang san feng) (The Tai-Chi Master) (1984,  R)
15
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) (2006,  PG-13)
16
The Tuxedo (2002,  PG-13)
17
Rush Hour 3 (2007,  PG-13)
18
Rush Hour (1998,  PG-13)
19
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
20
Wild Hogs (2007,  PG-13)
21
Jungle 2 Jungle (1997,  PG)
22
The Santa Clause 2 - The Mrs. Clause (2002,  G)
23
The Santa Clause 3: The Escape Clause (2006,  G)
24
Blade - Trinity (2004,  R)
25
Blade (1998,  R)
26
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
27
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
28
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
29
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
30
Grease (1978,  PG)
31
Mamma Mia! (2008,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments